Home > Závody > ME Duszniki-Zdrój: Vítková skončila ve sprintu 7. Dominovala Džimová

ME Duszniki-Zdrój: Vítková skončila ve sprintu 7. Dominovala Džimová

Julija Džymová

Veronika Vítková proměnila svůj první start na Mistrovství Evropy v polském středisku Duszniki-Zdrój v 7. místo. Suverénní vítězkou sprintu se stala Ukrajina Julija Džimová.

Rychlá a bezchybná Džimová

Julija Džimová letos patří ve Světovém poháru k těm nejlepším běžkyním, ale střelecky se trápí. V Polsku to však dnes neplatilo. Ukrajinka vedle druhého běžeckého času zastřílela dvě nuly a zvítězila s náskokem 27 sekund na Světlanu Slepcovovou. Zkušená Ruska přitom střílela čistě.

Třetí příčku brala zlatá z vytrvalostního závodu Irina Starychová, která o 4,4 sekundy porazila vítězku hromadného startu v Antholzi Nadine Horchlerovou. I páté místo patřilo Německu. Konkrétně Denise Herrmannové, která zaznamenala nejrychlejší běžecký čas, ale přidala k němu dvě chyby vestoje.

Velmi rychle běžela i Veronika Vítková. Třetí nejrychlejší běh si ale trochu pokazila jednou chybou na obou položkách. V součtu jí to stačilo na 7. příčku. Lucie Charvátová musela na tři trestná kola a dojela 19. Jen jednou chybovala Jessica Jislová, ale s horší běžeckou formou obsadila 30. pozici. Na 45. místě skončila Ludmila Horká a na 53. Lea Johanidesová.

Mistrovství Evropy pokračuje zítra stíhacími závody.

Výsledky sprintu žen
Analýza závodu
Pořadí IBU Cupu žen

Medailové pořadí po 4 z 8 závodů
Pořadí Země Z S B =
1. rus 2 3 2 7
2. bul 1 1 1 3
3. ukr 1 0 1 2

Foto: Julija Džimová (Autor: Günter Hentschel pod licencí BY-ND)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *