Home > Závody > ME Ťumeň: Sprinty vyšly nejlépe N. Horchlerové a Garaničevovi. Tomešová skončila 8.

ME Ťumeň: Sprinty vyšly nejlépe N. Horchlerové a Garaničevovi. Tomešová skončila 8.

Jevgenij Garaničev

Jevgenij Garaničev

Foto: Jevgenij Garaničev (© Georges Ménager, pod licencí BY-NC-ND)

Druhý den Mistrovství Evropy v ruském Ťumeni přinesl výhry Nadine Horchlerové a Jevgenije Garaničeva ve sprintech. Z českých barev pronikla nejvýše Barbora Tomešová.

Sesterský triumf

Sprint žen naprosto ovládly německé biatlonistky. Nadine Horchlerová nejrychleji běžela a i s jednou chybou dokázala zvítězit. Pro stříbro si se ztrátou 12,7 sekund dojela její mladší sestra Karolin Horchlerová. Kompletně německé pódium dotvořila Annika Knollová.

Velmi dobře se vedlo Barboře Tomešové. Nejzkušenější členka českého týmu chybovala pouze jednou a patřila jí 8. příčka. Její tři kolegyně srážela špatná střelba. Jessica Jislová se se třemi omyly zařadila na 27. místo. Jitka Landová a Ludmila Horká udělaly dokonce po čtyřech chybách, což jim dalo pouze na 51., resp. 52. místo.

Výsledky sprintu žen

Druhé zlato Garaničeva

Jevgenij Garaničev nebyl jen náhodou označován za největšího favorita šampionátu. Po tom, co včera pomohl ke zlatu smíšené štafetě, se raduje z nejcennějšího kovu i ve sprintu. Na trati mu to chutnalo nejvíc ze všech a s jednou minelou ze stojky za svými zády o 5,2 vteřiny udržel čistého Nora Henrika L’Abée-Lunda. Bronz zůstal zásluhou Antona Babikova opět doma.

Jaroslav Soukup se na obou položkách nevyvaroval vždy jedné chyby, což mu nedovolilo myslet na lepší než 14. místo. Adam Václavík sice musel na jediné trestné kolo, ale tentokrát si vybral na své poměry slabší běžecký den a skončil 17. Mimo bodované pozice zůstali 43. Matěj Krupčík a 48. Lukáš Kristejn.

Výsledky sprintu mužů

Zítra je v Ťumeni den volna. Pokračovat se bude až v sobotu stíhacími závody. Ženy se opět dostanou na trať v 11:00, muži ve 14:00. To vše bude možno sledovat na ČT sport.

Medailové pořadí po 4 z 8 závodů

1. Rusko (3-0-1), 2. Německo (1-2-1), 3. Norsko (0-1-2), 4. Slovensko (0-1-0)

One thought on “ME Ťumeň: Sprinty vyšly nejlépe N. Horchlerové a Garaničevovi. Tomešová skončila 8.

  1. Přesně jak jsem čekal – Horká “vyhořela”. S Landovou se to táhne už od MS v Kontiolahti. Jsem zvědav, co bude dál. Snad to bude lepší. – Trenéři a “činovníci” by se měli tlouci do hlav, že nepostavili Kristýnu Černou. Případně Leu Johanidesovou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *