Home > Závody > ME Ťumeň: Ve stíhacích závodech řádili Skardinová a Rusové. Čistý Soukup na 8. místě

ME Ťumeň: Ve stíhacích závodech řádili Skardinová a Rusové. Čistý Soukup na 8. místě

Naděžda Skardinová

Naděžda Skardinová

Foto: Naděžda Skardinová (© Sean Rowe, pod licencí BY-NC-ND)

Naděžda Skardinová a Anton Babikov berou zlaté medaile ze stíhacích závodů na Mistrovství Evropy v Ťumeni. Z českých reprezentantů stanuli nejvýše 8. Jaroslav Soukup a 11. Barbora Tomešová.

Výhra start-cíl v podání Skardinové

Naděžda Skardinová se v čele závodu usadila od první střelby, kdy jí pozici vyklidila dvakrát nepřesná vítězka sprintu Nadine Horchlerová. Ke třem nulám sice přidala na závěrečné položce dvě chyby, přesto s náskokem 7,4 vteřiny porazila opět druhou Němku Karolin Horchlerovou. Skvělý posun ze 16. místa až k bronzu zaznamenala Norka Ingrid Tandrevoldová, jež na cílové pásce porazila domácí Anastasiu Zagorujkovou.

Skvělé třetí místo po dvou nulách vleže patřilo Barboře Tomešové. Zkušená česká reprezentantka však na obou stojkách nechala dva černé terče a nakonec se propadla na 11. příčku. I tak byla jasně nejlepší Češkou. Hned na 6 trestných kol musela 27. Jessica Jislová. Nedařilo se 39. Jitce Landové a 51. Ludmile Horké.

Výsledky stíhacího závodu žen

Synchronizovaní Rusové

Stíhací závod mužů musel domácí fanoušky bavit. Jevgenij Garaničev a Anton Babikov spolu od první střelby až do konce tvořili nerozlučné duo. Nejprve shodně třikrát trefili všech pět terčů a pak se na závěrečné položce dopustili jedné chyby. Garaničev se v posledním kole snažil několikrát Babikova utrhnout, ale ten se nedal a nakonec svého zkušenějšího krajana přespurtoval. Po výhře ve smíšených dvojicích si v Ťumeni připisuje druhé zlato. Bronz vybojoval s odstupem 46 vteřin Němec Florian Graf.

Jaroslavu Soukupovi to dnes nechutnalo na trati, ale o to líp střílelo. Čtyři nuly mu zaručily sympatické 8. místo. Na stejně dobrý střelecký výsledek dosáhl i Matěj Krupčík, jenž se z 43. příčky posunul až na 23. Dobrý posun z 48. na 27. místo proběhl rovněž u Lukáše Kristejna. Spokojený naopak nebude 44. Adam Václavík, který chyboval hned sedmkrát.

Výsledky stíhacího závodu mužů

Zítra šampionát uzavřou závody s hromadným startem. Ženy vystartují v 11:00, muži ve 14:00.

Medailové pořadí po 6 z 8 závodů

1. Rusko (4-1-1), 2. Německo (1-3-2), 3. Bělorusko (1-0-0), 4.Norsko (0-1-3), 5. Slovensko (0-1-0)

One thought on “ME Ťumeň: Ve stíhacích závodech řádili Skardinová a Rusové. Čistý Soukup na 8. místě

  1. Nedařilo se Jitce Landové a Ludmile Horké… Jak už jsem psal, Jitce Landové se nedaří už od 13. 3. 2015. A Ludmile Horké se vlastně nedařilo ještě nikdy – zejména střelecky. Nechápu (a zdaleka nejsem sám), proč tam vůbec je, když máme lepší (Černá, Johanidesová, Zvařičová…). Jestli trenéři vsadili na to, že se dobrá běžkyně naučí střílet, mohou se taky šeredně splést. Každopádně pokud se to povede, potrvá to hodně dlouho (viz Lucie Charvátová) – pokud vůbec…!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *