Home > Závody > MEJ Pokljuka: Bezchybný Hornig získal ve vytrvalostním závodě bronz

MEJ Pokljuka: Bezchybný Hornig získal ve vytrvalostním závodě bronz

Vítězslav Hornig

Druhý den Mistrovství Evropy juniorů v Pokljuce přinesl českému biatlonu první medailovou radost. Vítězslava Horniga dovedla čistá střelba ve vytrvalostním závodě až k bronzu. Dařilo se i deváté Tereze Vinklárkové.

Vytrvalostní závod juniorů: Hornig nestačí jen na dvojici Rusů

Vítězslav Hornig už ve včerejší smíšené štafetě ukázal, že si do Slovinska přivezl skvělou střeleckou formu. Dnes to potvrdil 20 trefami z 20. V těžkých podmínkách se to nepovedlo nikomu dalšímu ze 118 závodníků!

Bylo tak jasné, že Horniga uvidíme hodně vysoko. Po příjezdu do cíle byl dokonce první, ale nakonec skončil třetí. Předjeli ho rychlejší Rusové Sajd Karimulla Chalili a Vasilij Tomšin.

Český reprezentant získal svůj druhý cenný kov na mezinárodním poli. Před rokem byl na Evropském olympijském festivalu dokonce zlatý.

Velmi dobře dnes střílel i Dominik Štulík. S jednou chybou bral pěkné 18. místo. Jakub Štvrtecký a Mikuláš Karlík se zařadili s běžeckými časy do elitní desítky, ale na střelnici to bylo horší. Štvrtecký skončil s pěti chybami na 29. příčce, Karlík se sedmi chybami až na 54. příčce.

Na jeden bod do IBU Junior Cupu dosáhl 40. Jakub Kocián. Vůbec se nevedlo až 81. Tomáši Mikyskovi.

Výsledky

Vytrvalostní závod juniorek: Ruska ztratila jasné zlato, Vinklárková devátá

Ruska Valerija Vasněcovová byla nejrychlejší juniorkou dnešního vytrvalostního závodu a až do poslední položky i bezchybnou střelkyní. Mohla si dovolit i tři chyby a vyhrála by. Jenže minula čtyřikrát.

Nevídaný střelecký kolaps otevřel šanci jiným. Po čtvrté střelbě vedla bezchybná Švýcarka Amy Basergaová, ale nakonec se musela spokojit se stříbrem. V posledním kole ji překonala rovněž čistá Rakušanka Tamara Steinerová. Na Vasněcovovou zbyl aspoň bronz.

Povedené vystoupení má za sebou Tereza Vinklárková. Česká jednička přičítala tři trestné minuty, ke kterým přidala desátý nejlepší běh. V celkovém součtu byla ještě o příčku výš.

Čtyři chyby nepustily výš než do třetí desítky 25. Petru Suchou a 30. Elišku Teplou. Bodovaly ještě 37. Tereza Voborníková a 39. Eliška Svobodová. Iva Křižovičová byla 60.

Výsledky

Medailové pořadí MEJ po 4 z 8 závodů
Z S B =
1. rus 2 1 1 4
2. fin 1 0 0 1
2. aut 1 0 0 1
4. ita 0 1 0 1
4. slo 0 1 0 1
4. sui 0 1 0 1
7. blr 0 0 1 1
7. cze 0 0 1 1
7. pol 0 0 1 1

Foto: Vítězslav Hornig (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *