Home > Závody > MEJ Pokljuka: Češi odstartovali šampionát čtvrtým a sedmým místem

MEJ Pokljuka: Češi odstartovali šampionát čtvrtým a sedmým místem

Vítězslav Hornig

Úspěšný start. Tak lze ohodnotit počínání českých reprezentantů během úvodního dnu Mistrovství Evropy juniorů v Pokljuce. Naše smíšená dvojice nejprve dojela čtvrtá a smíšená štafeta na ni navázala sedmou příčkou. První zlaté medaile míří do Finska a do Ruska.

Smíšené dvojice: Finsko si vytřílelo výhru, Česko čtvrté

První zlatá medaile z Mistrovství Evropy juniorů zamířila možná trochu překvapivě do Finska. Jenni Keranenová a Jaakko Ranta patřili na střelnici k nejlepším, dobíjeli jen osmkrát a zvítězili o 19,3 sekundy před domácím párem Urška Pojeová a Anton Vidmar.

Pojeová mohla být velkou nadějí Slovinska i pro individuální závody, vyhrála oba své úseky, ale místo toho míří na olympiádu do Pchjongčchangu. Bronz bral běloruský pár Volha Haurylkinová a Dzmitry Lazuski.

Na čtvrté příčce už jsme našli českou vlajku. Trenéři poslali do akce to lepší, což se ukázalo i na trati. Tereza Vinklárková předvedla konstantní výkon, využila pět náhradních nábojů.

Stejně na tom byl Jakub Štvrtecký, který ale vedle toho šel na jedno trestné. Zase ale byl na obou úsecích nejrychlejší. To je dobrá zpráva pro pokračování šampionátu.

Výsledky

Smíšená štafeta: Suverénní Rusko a sedmé Česko

Jen po úvodním úseku smíšené štafety vedl někdo jiný než Rusko. Za Itálii totiž jela favorizovaná Irene Lardschneiderová, která o sekundu zdolala Polinu Ševninovou. Pak už to ale byl koncert v podání Valerije Vasněcovové, Vasilije Tomšina a Igora Malinovskije.

Na druhé příčce přijela se ztrátou více než minuty Itálie. Už přes tři minuty ztrácelo třetí Polsko.

Česká smíšená štafeta skončila sedmá. Právě na této pozici ji rozjela Petra Suchá, když dvakrát dobíjela. Podobně na tom byla Eliška Svobodová, která se ale propadla na osmou pozici.

Mikuláš Karlík pak běžecky exceloval na třetím úseku (měl nejrychlejší čas), ale trestné kolo z ležky mu nedovolilo posun vpřed. Ten přišel až u Vítězslava Horniga, který se vyhnul dobíjení.

Výsledky

Medailové pořadí MEJ po 2 z 8 závodů
Z S B =
1. fin 1 0 0 1
1. rus 1 0 0 1
3. ita 0 1 0 1
3. slo 0 1 0 1
5. blr 0 0 1 1
5. pol 0 0 1 1

Foto: Vítězslav Hornig (Autor: Jiří Zaňát)

2 thoughts on “MEJ Pokljuka: Češi odstartovali šampionát čtvrtým a sedmým místem

  1. Urška Poje (Slovinsko) svoje učinkování na jun. Mistrovství Evropy již zakončila, v sobotu ji čeká přesun s A reprezentací do dějiště OH.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *