Home > Závody > MEJ Pokljuka: Rusové ovládli i stíhací závody. Dařilo se Vinklárkové

MEJ Pokljuka: Rusové ovládli i stíhací závody. Dařilo se Vinklárkové

Pokljuka

Ruská reprezentace podtrhla skvělé vystoupení na Mistrovství Evropy juniorů v Pokljuce zlatými medailemi ve stíhacích závodech. Nejlepší český výsledek zapsala Tereza Vinklárková.

Stíhací závod juniorů: Malinovskij má další zlato, Češi chybovali

Igor Malinovskij se stal jasným králem šampionátu. Po štafetě a sprintu získal zlato i ve stíhacím závodě. Přitom udělal tři chyby a po poslední střelbě byl druhý o sekundu za Bogdanem Cymbalem. V cílové rovince ovšem Ukrajinec na Rusa nestačil. S menším odstupem třetí dojel Francouz Martin Perrillat Bottonet, který vede celkové pořadí IBU Junior Cupu.

Devátým běžeckým časem potěšil Mikuláš Karlík, míň už pěti chybami. I tak skončil na slušném 17. místě. Pět trestných kol absolvoval i 22. Vítězslav Hornig. Dokonce šestkrát kroužil 25. Jakub Štvrtecký. Bez bodů zůstali 42. Dominik Štulík a 55. Tomáš Mikyska.

Výsledky
Pořadí IBU Junior Cupu

Stíhací závod juniorek: Další ruský triumf a skvělý posun Vinklárkové

Vítězka sprintu Valerija Vasněcovová obkroužila ve stíhacím závodě osm trestných kol a zůstala kvůli tomu pod stupni vítězů. Rusko se ale i tak radovalo z šestého zlata z osmi možných. Došla si pro něj Polina Ševninová. O více než půl minuty zdolala druhou Švédku Elviru Karin Öbergovou a třetí Francouzku Sophie Chauveauovou. V čele IBU Cupu zůstává další reprezentantka Francie Lou Jeanmonnotová Laurentová.

Už na devátou příčku celkového hodnocení se vyhoupla Tereza Vinklárková. Aktuálně nejlepší česká juniorka ani jednou nechybovala a posunula se z 47. pozice až na 16. V pořadí stíhačky byla třetí nejlepší.

Dařilo se i Petře Suché, které s dvěma trestnými koly skončila 18. Solidní body brala také 29. Tereza Voborníková. V páté desítce byly 41. Eliška Svobodová, 44. Eliška Teplá a 46. Iva Křižovičová.

Výsledky
Pořadí IBU Junior Cupu

Česko obsadilo v medailovém pořadí dělenou desátou příčku. Zasloužil se o ni ve vytrvalostním závodě bronzový Vítězslav Hornig. Další úspěchy můžou čeští junioři přidat na přelomu února a března, kdy bude v estonském Otepää probíhat Mistrovství světa.

Medailové pořadí MEJ po 8 z 8 závodů
Z S B =
1. rus 6 3 1 10
2. fin 1 0 0 1
2. aut 1 0 0 1
4. ukr 0 1 1 2
5. ita 0 1 0 1
5. slo 0 1 0 1
5. sui 0 1 0 1
5. swe 0 1 0 1
9. fra 0 0 3 3
10. blr 0 0 1 1
10. cze 0 0 1 1
10. pol 0 0 1 1

Foto: Stadion v Pokljuce (© biathlon-pokljuka.com)

One thought on “MEJ Pokljuka: Rusové ovládli i stíhací závody. Dařilo se Vinklárkové

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *