Home > Novinky > Mistrovství světa v Hochfilzenu bude bez Franzisky Preußové

Mistrovství světa v Hochfilzenu bude bez Franzisky Preußové

Franziska Preußová

Vleklé zdravotní problémy nepustí na Mistrovství světa v Hochfilzenu Franzisku Preußovou. V pátečním sprintu by ji měla nahradit Nadine Horchlerová.

Prakticky od začátku sezóny se na 22letou Němku lepila smůla. Kvůli zdravotním problémům musela vynechat závody v Pokljuce, v Oberhofu a v Antholzi. Dvakrát také prožila úspěšný návrat. Nejprve v Novém Městě na Moravě, kde byla dvakrát 6., a pak v Ruhpoldingu, kde pomohla štafetě k vítězství.

„Neúčast na Mistrovství světa je pro mě samozřejmě hodně hořkou pilulkou. Po tom, co mě během celé zimy provázely zdravotní problémy, jsem si byla celkem jistá, že alespoň pro Hochfilzenu budu opět v pořádku,“ řekla Preußová.

Pro přítelkyni Simona Schemppa nebude jednoduché sledovat své kamarádky a soupeřky. „Chvilku to vypadalo dobře a mohla jsem aspoň pár dní pořádně trénovat. Ale po tom, co přišla další nemoc, už to nemělo smysl. Zkrátka ještě nejsem úplně zdravá. Určitě budu sedět u televize se slzami v očích, ale samozřejmě budu pevně držet palce celému našemu týmu.“

Preußová tak nebude mít příležitost rozšířit svou medailovou sbírku ze světových šampionátů. Minulý rok v Oslu získala stříbro se smíšenou a bronz s ženskou štafetou. V Kontiolahti se se svými krajankami dokonce radovala ze zlata a sama byla druhá v hromadném startu.

Zdroj: deutscherskiverband.de
Foto: Franziska Preußová (© Georges Ménager, pod licencí BY-NC-ND)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *