Home > Závody > Univerziáda: Závěrečné hromadné starty přinesly tři medaile Kazachstánu

Univerziáda: Závěrečné hromadné starty přinesly tři medaile Kazachstánu

Galina Višněvská

Závody s hromadným startem uzavřely z pohledu biatlonu Zimní univerziádu v kazašském Almaty. Své druhé zlaté medaile v nich získali domácí Galina Višnevskajová a Francouz Baptiste Jouty.

Višnevskajová udělala v celém závodě jen jednu chybu a druhou Ukrajinku Janu Bondarovou porazila o více než minutu. Třetí skončila Ruska Larisa Kuklinová. Jediné Češce na startu Kristýně Černé se opět vedlo střelecky, ale trápila se na trati. S jednou chybou dojela až 16. Jejím a zároveň nejlepším výsledkem českých biatlonistů tak zůstalo 7. místo z vytrvalostního závodu.

Kazachstán útočil na zlato i v závěrečném hromadném startu mužů. Anton Pantov nasbíral celkem dvě trestná kola, stejně jako Baptiste Jouty. Oba vjížděli do závěrečného okruhu spolu, ale Francouz byl mnohem rychlejší a vybojoval zlato. Pantova nakonec překonal i jeho krajan Roman Jerjomin, který chyboval pětkrát.

Jan Burian se opět nedostal výše než na začátek třetí desítky. Na každé položce udělal dvě chyby a obsadil 22. příčku. O dvě pozice za ním dojel David Tolar.

Výsledky závodu s hromadným startem žen
Výsledky závodu s hromadným startem mužů

Foto: Galina Višnevskajová (© Almaty 2017)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *