Home > Závody > Mistry Rakouska se v Hochfilzenu stali Felix Leitner a Julia Schwaigerová

Mistry Rakouska se v Hochfilzenu stali Felix Leitner a Julia Schwaigerová

Felix Leitner a Julia Schwaigerová vybojovali v sobotu v rakouském Hochfilzenu tituly mistrů Rakouska ve vytrvalostních závodech. Šampionátu předcházel ještě Austria Cup, ve kterém slavili výhry Tobias Eberhard a Lisa Hauserová.

Austria Cup měl jasné vítěze

První závod Austria Cupu se jel v Hochfilzenu v sobotu 5. září. Startovní pole mužského sprintu bylo okleštěné, a tak Tobias Eberhard (1+0) nadělil druhému Lucasovi Pitznerovi (1+1) téměř dvě minuty. Ve stíhačce už měl Eberhard (1+1+2+1) dvojnásobný náskok, druhý byl tentokrát Sven Grossegger (0+0+0+1).

To Lisa Hauserová (1+1) bojovala s mnohem větší konkurencí, ale i tak ve sprintu zdolala Katharinu Innerhoferovou (0+3) o 25 sekund a Julii Schwaigerovou (1+1) o 53 sekund. Pořadí se opakovalo i ve stíhačce, Hauserová (0+0+0+1) však na Innerhoferovou (1+0+1+4) najela už tři minuty a na Schwaigerovou (0+1+3+1) dokonce čtyři.

Výsledky sprintů
Výsledky stíhacích závodů

Zlato pro Leitnera a Schwaigerovou

Týden po Austria Cupu už se v Hochfilzenu rozdávaly mistrovské tituly ve vytrvalostních závodech. I přes dvě chyby na poslední střelbě zvítězil Felix Leitner (0+0+0+2), protože zkušený Simon Eder (1+0+0+1) na závěr rovněž chyboval a v cíli byl o 28 sekund horší. Přes dvě minuty ztrácel bronzový David Komatz (2+0+0+0).

V závodě žen nestartovala Lisa Hauserová a další favoritka Katharina Innerhoferová (1+4+0+3) skončila po 8 chybách čtvrtá. To uvolnilo cestu za zlatem Julii Schwaigerové (0+1+0+0), která naložila druhé Dunji Zdoucové (1+1+1+0) tři a půl minuty. Bronz získala Tamara Steinerová (0+1+0+0).

Výsledky vytrvalostních závodů

Foto: Felix Leitner (Autor: Jaroslav Svoboda)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *