Home > Závody > Nordic Weekend ve Švýcarsku vyhráli Aita Gasparinová a Sebastian Stalder

Nordic Weekend ve Švýcarsku vyhráli Aita Gasparinová a Sebastian Stalder

Ve švýcarském Andermattu se minulý týden uskutečnil tradiční Nordic Weekend. Biatlonisté nejprve absolvovali sprinty, pak zkrácené vytrvalostní závody a nakonec výběh kopce. Nejlepší byli v tomto trojboji Aita Gasparinová a Sebastian Stalder.

Páteční sprinty se jely v trochu netradiční podobě. Mužský sprint měřil 6 kilometrů, ten ženský 4,5 kilometru. Navíc se dobíjelo.

Mezi muži byl nejlepší Benjamin Weger, o jeho výhře nad Sebastianem Stalderem ale rozhodlo jen 7 desetin sekundy. To Lena Häckiová za sebou nechala druhou Selinu Gasparinovou skoro o 20 sekund.

Ve zkráceném vytrvalostním závodě položil Stalder základ celkovému vítězství přesnou střelbou. Minul jediný terč a druhého Ukrajince Serhije Semenova porazil o 2 minuty a 44 sekund.

Nejlépe střílející biatlonistkou byla Aita Gasparinová. Udělala tři chyby, zatímco Lena Häckiová minula pět terčů. Gasparinová byla v cíli o 39 sekund lepší a díky tomu převzala vedení v Nordic Weekendu.

Na závěr biatlonisty čekal strmý výběh, do kterého odstartovali s časovými rozestupy z předešlých dvou závodů.

Aita Gasparinová vybíhala na 4,5 km dlouhou trať o 16 sekund před Lenou Häckiovou, nahoru se ale dostala o čtyři minuty dřív. Häckiovou ještě předběhly Flurina Volkenová a Susi Meinenová, které měly ve výběhu lepší čas než Gasparinová. Ta už se ovšem v závěru nemusela hnát, její soupeřky byly o více než minutu a půl za ní.

Sólo závod běžel Sebastian Stalder, který na 6 kilometrech jen kontroloval tříapůlminutový náskok na Benjamina Wegera. Ve výběhu měl třetí nejlepší čas. Vůbec nejrychleji vyběhl na kopec celkově třetí Jeremy Finello.

Výsledky sprintů
Výsledky zkrácených vytrvalostních závodů
Celkové výsledky Nordic Weekendu

Foto: Aita Gasparinová (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *