Home > Závody > Mistryní Norska ve sprintu je Olsbuová Røiselandová. Mezi muži překvapil Leren

Mistryní Norska ve sprintu je Olsbuová Røiselandová. Mezi muži překvapil Leren

Marte Olsbuová Røiselandová

Velké překvapení se zrodilo na úvod Mistrovství Norska ve Steinkjeru. Bratři Bøovi totiž ve sprintu mužů nestačili na Toreho Lerena. Naopak mezi ženami potvrdila roli favoritky Marte Olsbuová Røiselandová.

Olsbuová Røiselandová potvrdila očekávání

Na start deštivého sprintu žen se nepostavila Tiril Eckhoffová, další favoritky nescházely. Ta největší, Marte Olsbuová Røiselandová, minula jen jeden terč při střebě vestoje, což v kombinaci s rychlým během stačilo k vítězství.

Druhá Ragnhild Femsteineviková byla i přes čisté konto o 18 sekund pomalejší. Skvěle se naopak vedlo na trati třetí Karoline Knottenové. Se dvěma chybami ztrácela na vítězku jen 27 sekund.

Nedařilo se Ingrid Tandrevoldové. Stříbrná medailistka z letošního mistrovství světa minula dva terče vestoje a lepší to nebylo ani na trati. Obsadila desáté místo se ztrátou minuty a 48 sekund.

Leren zaskočil favority

Mezi 38 účastníky sprintu mužů se našel jediný, který trefil všech 10 terčů. Pětadvacetiletý Tore Leren, který se dosud pohyboval jen na úrovni IBU Cupu, díky tomu překvapivě zvítězil.

Leren si vedl velmi dobře i na trati, druhý Tarjei Bø na něj s jednou chybou ztratil 14 sekund. Král Světového poháru Johannes Thingnes Bø si závod pokazil na stojce. S bilancí 1+2 skončil třetí, 46 sekund za nejlepším závodníkem.

Dalším tradičním účastníkům Světového poháru se příliš nedařilo. Lars Birkeland s jedním trestným kolem dosáhl pouze na osmé místo. Vetle Christiansen dojel se třemi chybami dokonce až 23.

Norský šampionát pokračuje zítra hromadnými starty.

Výsledky sprintů

Foto: Marte Olsbuová Røiselandová (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *