Home > Závody > Kaisa Mäkäräinenová ovládla finský šampionát. Ve sprintu ani jednou neminula

Kaisa Mäkäräinenová ovládla finský šampionát. Ve sprintu ani jednou neminula

Kaisa Mäkäräinenová

Víkendové Mistrovství Finska v Kontiolahti dopadlo podle představ Kaisa Mäkäräinenové. Šestatřicetiletá biatlonistkazískala dvě zlaté medaile, ve sprintu navíc zazářila i na střelnici.

Nejrychlejší a nejpřesnější

V sobotním sprintu žen nemohlo být o vítězce sporu. Kaisa Mäkäräinenová střílela čistě a druhou Nastassii Kinnunenovou a třetí Mari Ederovou porazila o minutu a půl. Kinnunenová chybovala dvakrát, Ederová třikrát.

Podobně dobře se vedlo ve sprintu mužů Tuomasi Harjulovi. Jednadvacetiletý závodník zaznamenal dvě nuly a jednou nepřesného Olliho Hiidensala za sebou nechal o 54 sekund. Minutu ztrácel Tero Seppälä, který musel na dvě trestná kola.

Ani pět chyb nebylo překážkou

Kaise Mäkäräinenové se v nedělním vytrvalostním závodě vedlo na střelnici o něco míň, ale i s pěti omyly vyhrála. Druhá Suvi Minkkinenová, která minula dva terče, za ní zaostala o 49 sekund. Třetí Venla Lehtonenová připsala o jednu trestnou minutu víc, přičemž běžela na úrovni Minkkinenové.

Vytrvalostní závod mužů měl jen čtyři účastníky, z nichž byl nejlepší Tero Seppälä. Nasbíral čtyři chyby stejně jako Tuomas Harjula, ale díky rychlejšímu běhu měl v cíli o minutu lepší čas. Bronz bral Joni Mustonen se sedmi chybami a ztrátou čtyř a půl minuty.

Výsledky sprintů
Výsledky vytrvalostních závodů

Foto: Kaisa Mäkäräinenová (Autor: Petr Slavík)

4 thoughts on “Kaisa Mäkäräinenová ovládla finský šampionát. Ve sprintu ani jednou neminula

  1. Prosím o překlad:
    Podobně dobře se vedlo ve sprintu mužů Tuomasi Harjulovi. Jednadvacetiletý závodník zaznamenal dvě minuty a jednou nepřesného Olliho Hiidensala za sebou nechal o 54 sekund.
    Co vlastně zaznamenal??

  2. Oprava byla provedena; slušelo by se poděkovat za upozornění na chybu… (aspoň vidíte, že to někdo po Vás čte!) 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *