Home > Závody > MS Antholz: Češi zazářili a slaví bronz! Zlato obhájilo Norsko

MS Antholz: Češi zazářili a slaví bronz! Zlato obhájilo Norsko

Čeští reprezentanti se hned na úvod letošního šampionátu postarali o senzaci a ve smíšených štafetách vybojovali bronz. Zlato putuje stejně jako loni do Norska, Italové slaví historicky první medaili na domácí půdě.

O zlato se rvali Norové s Italy

Kdo chtěl dnes dosáhnout na cenný kov, musel se vyhnout trestnému kolu. Vítězný tým z Norska ve složení Marte Olsbu Røiselandová, Tiril Ekchoffová, Tarjei Bø a Johannes Thingnes Bø potřeboval sedm dobíjení. Norové tak obhájili zlaté medaile z Östersunud.

Foto: Norská smíšená štafeta (Autor: Petr Slavík)

O zlato dnes Norové bojovali především s Italy. Domácí reprezentanti drželi s Nory krok až do závěrečné položky. Tam Dominik Windisch stejně jako Johannes Thingnes Bø dvakrát minul, střílel však o něco pomaleji, norský náskok pak ještě narostl v závěrečném kole. Kvarteto Lisa Vittozziová, Dorothea Wiererová, Lukas Hofer a Dominik Windisch dnešním stříbrem potvrdilo, že jsou sběrači úspěchů z této disciplíny. Italové v tomto složení nastoupili desetkrát, z toho hned devětkrát vybojovali umístění na stupních vítězů, včetně dvou medailí z mistrovství světa a olympijského bronzu.

Foto: Dorothea Wiererová a Lisa Vittozziová (Autor: Petr Slavík)

Češi nejpřesnějším týmem

O největší překvapení závodu se zasloužili čeští závodníci. Hned první úsek skvěle rozjela Eva Kristejn Puskarčíková, která pouze jednou dobíjela. Český tým poté neztratil umístění v čele závodu. Bezchybně zastřílela Markéta Davidová, která předávala na druhém místě a najela cenné vteřiny na ostatní soupeře v boji o medaile. Bez náhradního náboje se obešel i Ondřej Moravec, který svůj úsek zakončil na třetím místě. Michal Krčmář pak již šanci nepustil a díky téměř bezchybnému výkonu dovezl český tým do cíle na bronzové příčce.

S pouhými dvěma dobíjeními dnes byl český tým suverénně nejpřesnější ze všech 27 startujících. Češi tak dnešním závodem navázali na úspěchy v této disciplíně z předešlých let. Naposledy slavili zisk medaile z této disciplíny na Mistrovství světa v Kontiolahti 2015, kde vybojovali zlato. Posledním českým pódiovým umístěním ve smíšených štafetách do dnešního závodu bylo třetí místo z Östersundu na začátku sezóny 2015/2016.

Foto: Markéta Davidová (Autor: Petr Slavík)

Favorité selhali

Kdo bude naopak z dnešního závodu zklamán, je Francie. Francouzské naděje na medaili pohřbila hned na první položce Julia Simonová. Konečným sedmým místem si tak jen o jednu příčku vylepšili umístění z loňska.

Medailově neuspěli ani Němci. Hlavním kamenem úrazu byla stojka Denise Herrmannové, když musela navštívit trestné kolo. Němci si z dnešního závodu odnášejí nepopulární čtvrté místo. Na lepší než 11. místo si pak určitě mysleli také Švédové.

Výsledkový servis

Hlavní foto: Česká smíšená štafeta (Autor: Petr Slavík)

6 thoughts on “MS Antholz: Češi zazářili a slaví bronz! Zlato obhájilo Norsko

  1. Tak to je bomba! Byl jsem optimista, ale medaili jsem nečekal. A to, jak si Markéta vyšlápla na Dorotheu Wierer, to bylo fakt mazácké. Samozřejmě velká gratulace!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *