Home > Závody > MS Antholz: Francouzi ukončili půst trvající 19 let a stali se mistrem světa ve štafetě

MS Antholz: Francouzi ukončili půst trvající 19 let a stali se mistrem světa ve štafetě

Sobotní závodní den na Mistrovství světa v Antholzi uzavřely štafety mužů. Z napínavého souboje nakonec vyšla nejlépe Francie, která brala zlato. Česká reprezentace se protrápila položkami vestoje a skončila 13.

Souboj Německo versus Francie

Od začátku závodu probíhal na tratích i na střelnici vyrovnaný německo-francouzský souboj. Do posledního úseku vybíhal Benedikt Doll s více jak desetivteřinovým náskokem, ten však na první zastávce na střelnici promrhal a Quentin Fillon Maillet už se postaral o to, aby svým týmovým kolegům Émilienu Jacquelinovi, Martinu Fourcadovi a Simonovi Desthiheux dovezl zlato. Finišman Doll navíc musel po stojce na trestné kolo, a tak se Německo musí spokojit až s bronzem.

Foto: Quentin Fillon Maillet (Autor: Petr Slavík)

Na stojce se v prvním úseku nevyhnul trestnému oválu Vetle Christiansen. Johannes Dale poté sice předával na třetí příčce, avšak jeho ztráta činila více než minutu. Tarjei Bø nedokázal časové manko stáhnout, jeho mladší bratr ale využil německého zaváhání a vyjel Norsku v poslední běžeckém kole stříbro.

Foto: Norský tým (Autor: Petr Slavík)

Bramborová medaile pro Rusko, domácí výběr sedmý

Po poslední střelbě to vypadalo, že Slovinec Rok Tršan dokáže Alexandera Loginova za svými zády udržet, ruský finišman však nakonec projel cílem jako čtvrtý. Oproti loňskému šampionátu si Rusko o jednu příčku pohoršilo. Slovinsko se umístilo na 5. místě. I přes dvě trestná kola a dvanáct dobíjení skončil šestý výběr Rakouska.

Domácí Itálie obsadila obstojné sedmé místo a Švédsko uzavřelo Top 10. Hned po úvodní střelbě musel totiž Peppe Femling na dvě trestná kola, a tak už na začátku závodu zmařil svému týmu šance na umístění na vyšších příčkách.

Česká štafeta nezvládla střelbu

Michal Šlesingr zvládl úvodní úsek s jednou opravou a předával na 9. místě s odstupem 41,4 sekund. Ondřej Moravec musel na stojce odvracet hrozbu trestného kola a Jakub Štvrtecký do závodu startoval z 12. příčky. Ani on nedokázal českému kvartetu vylepšit postavení a finišman Michal Krčmář dovezl štafetu do cíle na 13. místě s odstupem téměř čtyř minut. Čeští reprezentanti dohromady potřebovali 14 náhradních nábojů.

Foto: Michal Krčmář (Autor: Petr Slavík)

Výsledkový servis

Hlavní foto: Francouzský tým (Autor: Petr Slavík)

One thought on “MS Antholz: Francouzi ukončili půst trvající 19 let a stali se mistrem světa ve štafetě

  1. Takže Norsko neovládlo všechny štafetové závody i na letošním šampionátu…
    Francouzům gratuluji – mají náhradu za totálně zpackanou štafetu žen.
    U nás je to naopak: naši muži nezvládli nejen střelbu, ale ani běh (s částečnou vyjímkou běhu Štvrteckého). Je poněkud smutné, že nejlepší výkon podal končící Šlesingr.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *