Home > Téma > MS Antholz, sumář 9. dne: Norky zůstávají neporažené, Francouzi po 19 letech slaví titul

MS Antholz, sumář 9. dne: Norky zůstávají neporažené, Francouzi po 19 letech slaví titul

Předposlední den šampionátu měl na programu ženské a mužské štafety. Zatímco v ženském závodě Norky potvrdily svou dominanci, muži na výkon svých reprezentačních kolegyň nenavázali a z titulu se po skvělém výkonu radovali Francouzi.

Události dne ve zkratce

  • Zlato z loňského roku obhájily Norky, které tak zvítězily na třech z posledních čtyř světových šampionátů. Mezi muži si po 19 letech pro vytoužené zlato dojeli Francouzi.
  • Německý tým je i nadále naladěn na stříbrné vlně. Němky po třech letech vybojovaly štafetový cenný kov na velké akci a v cíli se radovaly ze stříbra. Bronz z loňska obhájily Ukrajinky.
  • Mezi muži se tentokrát museli spokojit se stříbrem loňští šampioni z Norska. Medailové ambice naplnili i bronzoví Němci.
  • Čtvrtým místem se dnes blýskly Češky, které narozdíl od většiny svých soupeřek nemusely ani na jedno trestné kolo a nechaly tak za sebou takové týmy, jako jsou Švédky, Švýcarky ani Francouzky.
  • Českým mužům se již tolik nevedlo. Vyhnuli se sice trestnému kolu, ale celkem 14 dobíjení je nepustilo výše než na 13. příčku.
Foto: Francouzský tým (Autor: Petr Slavík)

Hrdinové dne: Marte Olsbuová Røiselandová a Philipp Horn

Šest medailí ze šesti závodů. To je zatím bilance Marte Olsbuové Røiselandové na tomto šampionátu. Dnes přebírala štafetu se ztrátou více než 40 vteřin. Skvělým během a bezchybnou střelbou však za sebou nechala všechny své soupeřky a dojela si pro čtvrté zlato.

Foto: Marte Olsbuová Røiselandová (Autor: Petr Slavík)

Před závodem byl Philipp Horn vnímán jako možný slabý článek německé štafety. Horn měl na starost druhý úsek a za sebou těžkého soupeře: Martina Fourcada. Horn však překvapil velmi dobrou střelbou, když potřeboval pouhý jeden náboj navíc. V závěrečném okruhu navíc nepustil Fourcada před sebe a předával dokonce na prvním místě.

Foto: Německý tým (Autor: Petr Slavík)

Překvapení dne: Češky

Do souboje o medaile dnes promlouvaly také české reprezentantky. Češky dnes statečně konkurovaly svým soupeřkám a po třetí předávce se nacházely dokonce na druhém místě. Poprvé v sezóně Češky nemusely kroužit ani jedno trestné kolo a vyjely si tak své sezónní maximum.

Zklamání dne: Francouzky

Zatímco francouzští muži slaví v Antholzi jeden úspěch za druhým, Francouzky se zatím trápí. Jedny z kandidátek na cenný kov z dnešního závodu hned od prvního úseku nabíraly ztrátu a jejich medailový sen se postupně rozplýval. Se čtyřmi trestnými koly nakonec Francouzky skončily hluboko v poli poražených až na 14. místě

Citát dne

„Je to pro mě velice emotivní moment. Není to jen o mně, ale o celém francouzském biatlonu. Na tento moment jsme čekali 19 let, pamatuji si, když jsem se tehdy dozvěděl, že francouzský tým vyhrál. Jsem rád, že jsem mohl zažít celou cestu, která následovala poté. Není to jen o mně, je to o celém týmu, o předchozí generaci, která se rovněž snažila dosáhnout na tento titul. Dnes jsme to konečně dokázali. Jsem hrdý na svůj tým, na svůj národ a na to, že jsem jedním z nich.” (IBU TV)

Foto: Francouzský tým (Autor: Petr Slavík)

Martin Fourcade dnes na tiskové konferenci neskrýval své pocity a svými slovy dokázal, co pro něj titul mistra světa v mužské štafetě znamená.

Fotka dne

Při poslední položce bojovala Hanna Öbergová o zlato. Po nepovedené střelbě se jí však vzdálilo nejen zlato, ale i stříbro a bronz. V cíli bylo její zklamání znatelné.

Foto: Hanna Öbergová (Autor: Petr Slavík)

Medailové pořadí zemí po 10 z 12 závodů

1.Norsko4329
2.Francie3126
3. Itálie2103
4.Rusko1012
5.Německo0415
6.USA0101
7. Česko0022
8. Rakousko0011
8. Ukrajina0011

Hlavní foto: Francouzský tým (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *