Home > Závody > MS Antholz: Johannes Bø ovládl závěrečný hromadný start, Ondřej Moravec 11.

MS Antholz: Johannes Bø ovládl závěrečný hromadný start, Ondřej Moravec 11.

Norští muži dosud na Mistrovství světa v Antholzi na individuální vítězství čekali. V posledním závodě toto čekání ukončil Johannes Thingnes Bø, který zvítězil s velkým náskokem na druhého Quentin Fillona Mailleta. Bronz vybojoval Émilien Jacquelin. Ondřej Moravec bojoval o první desítku, nakonec dojel jedenáctý.

Zlato a stříbro bez boje, dramatický finiš o bronz

Johannes Thingnes Bø byl jediným biatlonistou, který sestřelil všech dvacet terčů. Do cíle tak dojel se suverénním náskokem 42 sekund. Po dvou stříbrech se i Nor dočkal individuálního titulu mistra světa. V hromadné startu je to pro něj druhý triumf, poprvé se radoval na domácí půdě v Oslu 2016.

Foto: Johannes Thingnes Bø (Autor: Petr Slavík)

Výbornou běžeckou formu potvrdil Quentin Fillon Maillet, který byl i se třemi trestnými koly stříbrný. Dostal se tak do čela hodnocení disciplíny.

Foto: Quentin Fillon Maillet (Autor: Petr Slavík)

Zatímco o obsazení pozic mistra a vicemistra světa bylo v posledním běžeckém kole rozhodnuto, velké drama nastalo v boji o třetí příčku. Ještě na posledním mezičase držel bronz Tarjei Bø těsně před Émilienem Jacquelinem. Francouz ale v závěru předvedl podobný výkon jako ve stíhacím závodě. Tam běžecky překonal mladšího z norských bratrů, dnes ve finiši porazil toho staršího. Jacquelin tak ke zlatu ze stíhacího závodu přidal bronz. Tarjei Bø ze šampionátu odjede bez individuální medaile.

Foto: Medailisté hromadného startu mužů (Autor: Petr Slavík)

Nadvládu Norska a Francie přerušilo Rakousko

Norskou a francouzskou dominanci potvrdil kromě medailistů ještě pátý Simon Desthieux a sedmý Martin Fourcade, za Norsko osmý Johannes Dale.

Pro druhý nejlepší výsledek v kariéře a maximum na šampionátu si dojel šestý Felix Leitner z Rakouska. Jeho týmový kolega Julian Eberhard bronz z Östersundu neobhájil, i pro něj je ale deváté místo v Itálii maximem. Elitní desítku v cíli uzavřel Johannes Kühn z Německa.

Ondřej Moravec zajistil české maximum

Ondřej Moravec, jediný český zástupce v tomto závodě, přijížděl k závěrečné střelbě jako 11. Jeden terč sice nesestřelil, řada soupeřů ale chybovala víckrát. Do posledního běžeckého kola Moravec vjížděl na osmém místě, v průběhu se před něj ale dostali rychlejší Dale, Eberhard a Kühn.

Konečné 11. místo je nejlepším výsledkem na letošním šampionátu jak pro Ondřeje Moravce, tak celou mužskou reprezentaci.

Foto: Ondřej Moravec (Autor: Petr Slavík)

Výsledkový servis

Hlavní foto: Pódium hromadného startu mužů (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *