Home > Závody > MS Antholz: Olsbuová Røiselandová vybojovala páté zlato na šampionátu, Češkám se závod nepovedl

MS Antholz: Olsbuová Røiselandová vybojovala páté zlato na šampionátu, Češkám se závod nepovedl

Královna letošního světového šampionátu Marte Olsbuová Røiselandová potvrdila svou dominanci a dojela si pro páté zlato. V žádném ze sedmi závodů přitom Norka nechyběla mezi třemi nejlepšími, což se dosud nikomu nepovedlo. Stříbro získala domácí Dorothea Wiererová, medaile se dočkala i bronzová Hanna Öbergová.

Rozhodující závěrečné kolo

První polovina závodu se přitom Marte Olsbuové Røiselandové příliš nepovedla. Při obou střelbách vleže jednou chybovala a v poločase závodu se nacházela mimo první dvacítku. Při stojkách si však již Norka nedovolila žádnou nepřesnost a stoupala pořadím.

Foto: Marte Olsbuová Røiselandová (Autor: Petr Slavík)

Do závěrečného okruhu se z prvního místa vydávala Dorothea Wiererová s náskokem 14 vteřin na Olsbuovou Røiselandovou. Wiererová měla o jednu chybu navíc a v předcházejících kolech na rozdíl od své soupeřky výrazně stahovala na čelo. V závěrečném kole jí už síly nestačily a Norka ji suverénně převálcovala. V cíli tak Wiererová slavila své druhé stříbro v Antholzi. Domácí šampionát pro Italku končí s bilancí dvou zlatých a dvou stříbrných medailí.

Foto: Dorothea Wiererová (Autor: Petr Slavík)

Poslední pokus získat medaili využila Hanna Öbergová, která zde doposud skončila třikrát čtvrtá. V posledním kole si poradila s Polkou Monikou Hojniszovou-Staręgovou a vybojovala bronz.

Foto: Medailistky hromadného startu žen (Autor: Petr Slavík)

Žádná bezchybná střelkyně

Svůj nejlepší závod na šampionátu předvedla Julia Simonová, které se zatím nedařilo střelecky. Dnes si až do závěrečné položky držela čisté konto. Pak ale dvakrát chybovala a dojela si pro páté místo.

O chyby na střelnici nebyla nouze ani dnes. Žádné z 30 startujících biatlonistek se nepodařilo vybílit všech 20 terčů. Slovenka Paulína Fialková jako jediná chybovala pouze jednou, běžecky se však trápila a skončila na 15. místě.

Střelecký propadák dnes opět předvedla Lisa Vittozziová. Po 8 omylech a 71. místě z vytrvalostního závodu přišlo další zaváhání. Na střelnici se dnes mýlila dokonce devětkrát, při druhé položce netrefila ani jeden terč a do cíle dojela jako poslední.

Češky zaváhaly na střelnici

Závod nebyl příliš zdařily ani z českého pohledu. Nejlepší česká reprezentantka, Markéta Davidová, skončila 20. Na vině bylo pět omylů na střelnici. Eva Kristejn Puskarčíková obsadila 23. místo se dvěma chybami.

Bronzová medailistka ze sprintu Lucie Charvátová své účinkování na šampionátu uzavřela 29. příčkou. Na střelnici chybovala osmkrát.

Výsledkový servis

Hlavní foto: Marte Olsbuová Røiselandová (Autor: Petr Slavík)

2 thoughts on “MS Antholz: Olsbuová Røiselandová vybojovala páté zlato na šampionátu, Češkám se závod nepovedl

  1. Už ne osvědčené švédské kapky, ale norské superkapky ovládly skoro všechny sporty.
    Divím se nejen rusům ale i jiným že se zúčastňují takového divadla.
    Hlavně rusům, protože je jasné, že jsou to jediní oni, proti kterým táhnou všichni ostatní.
    Kdyby z toho cirkusu odešli, začali by se o norky určitě zajímat hlavně frantíci a němci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *