Home > Závody > MS Antholz: Jacquelin slaví životní triumf, Moravec si ve stíhačce polepšil na 22. příčku

MS Antholz: Jacquelin slaví životní triumf, Moravec si ve stíhačce polepšil na 22. příčku

Stíhací závod mužů na Mistrovství světa v Anterselvě měl velmi napínavou koncovku, v níž Francouz Émilien Jacquelin porazil v bitvě o zlato Nora Johannese Thingnese Bøho. Čeští reprezentanti se oproti sprintu zvedli, Ondřej Moravec až na 22. příčku.

Jacquelin se prostřílel ke zlatu

Émilien Jacquelin byl jedním ze dvou bezchybných biatlonistů dnešní stíhačky. Díky tomu se po čtvrté střelbě probojoval až do čela, za svými zády však měl dvakrát nepřesného Johannese Thingnese Bø.

V závěru měl více sil čtyřiadvacetiletý Francouz, který tak oslavil první vítězství ve Světovém poháru a zároveň první medaili na mistrovství světa. Také se dostal do čela disciplíny.

Foto: Finiš stíhacího závodu mužů (Autor: Petr Slavík)

Do poslední střelby vedl vítěz sprintu Alexandr Loginov, ale po první chybě v závodě se propadl na třetí místo. To mu vydrželo, protože na trestné kolo musel po závěrečné položce i dotírající Martin Fourcade. Ten zůstává v čele Světového poháru. Dnes sedmý krajan Quentin Fillon Maillet na něj ztrácí 70 bodů.

Foto: Pódium stíhacího závodu mužů (Autor: Petr Slavík)

Češi si polepšili

Na malé pódium se probojoval pátý Arnd Peiffer a opět na něm nechyběl šestý Tarjei Bø. Ze 33. příčky až na 10. se propracoval jednou nepřesný Nor Vetle Christiansen. Zkušený Simon Eder byl tím druhým přesným střelcem a díky tomu poskočil ze 37. příčky na 12.

Druhý nejlepší závod v kariéře zajel 16. Švéd Peppe Femling. Své maximum ve Světovém poháru si zase vyrovnal 25. Slovinec Rok Tršan.

Ještě před ním finišoval Ondřej Moravec, který přitom startoval až ze 46. místa. Se střelbou 1+0+0+0 se ale posunul na 22. příčku. V pořadí čistých časů stíhačky byl dokonce 12.

Foto: Ondřej Moravec (Autor: Petr Slavík)

Z 39. pozice na 27. si polepšil Michal Krčmář, který sice udělal čtyři chyby, ale také zaznamenal 8. běžecký čas v posledním kole a 19. celkově.

Foto: Finiš Michala Krčmáře (Autor: Petr Slavík)

Pohoršil si jen Jakub Štvrtecký, který skončil se šesti chybami 54.

Výsledkový servis

Hlavní foto: Émilien Jacquelin (Autor: Petr Slavík)

One thought on “MS Antholz: Jacquelin slaví životní triumf, Moravec si ve stíhačce polepšil na 22. příčku

  1. Moravec potvrdil, že se opravdu umí připravit na závody, které považuje za nejdůležitější.
    Prostě dobře využitá zkušenost.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *