Home > Téma > MS Antholz, sumář 5. dne: Wiererová podruhé zlatá, Češky si zajistily start v masáku

MS Antholz, sumář 5. dne: Wiererová podruhé zlatá, Češky si zajistily start v masáku

Po jednodenní pauze Südtirol Arena na Mistrovství světa v Anterselvě opět ožila, když se ve vytrvalostním závodu postavilo na start sto biatlonistek. Dorothea Wiererová pokračuje na zlaté vlně, dvě Češky skončily v Top 10 a nebyla nouze ani o dobré výsledky méně zvučných biatlonových jmen.

Události dne ve zkratce

  • Ve vytrvalostním závodu triumfovala domácí Dorothea Wiererová, pro kterou se jedná o druhou individuální zlatou medaili na tomto šampionátu.
  • Druhou příčku obsadila zásluhou pouze jedné rány mimo Vanessa Hinzová.
  • Bronz putuje do Norska. Marte Olsbuová Røiselandová zaostala za vítězkou o 15 sekund.
  • Markéta Davidová (8.) Eva Kristejn Puskarčíková (10.) si svým dnešním výsledkem zajistily start v nedělním závodu s hromadným startem.
  • Debut mezi elitou si odbyla jednadvacetiletá Tereza Vinklárková.
Foto: Markéta Davidová (Autor: Petr Slavík)

Citát dne

„V jeden moment jsem si řekla, že i stříbro by bylo fajn. Pak to bylo divné, mluvila jsem sama se sebou. Neslyšela jsem trenéry, protože zde bylo mnoho hlasitých fanoušků. Nevěděla jsem, jestli jsem před, nebo za vedoucí závodnicí.“ (IBU TV)

V posledním běžeckém kole svedla Dorothea Wiererová také boj sama se sebou. Fanoušci okolo tratí ji sice hlasitě povzbuzovali a hnali do cíle, ona však díky tomu neslyšela pokyny od trenérů.

Foto: Dorothea Wiererová (Autor: Petr Slavík)

Hrdinka dne: Vanessa Hinzová

Sedmadvacetiletá Němka si v dnešním závodu dojela pro stříbrnou medaili. Na střelnici z jejích dvaceti ran nenašla terč pouze jedna a dlouho se Vanessa Hinzová vyhřívala dokonce na první příčce. O zlato ji sice připravila Dorothea Wiererová, která cílovou pásku protnula o dvě sekundy dříve, i tak se ale jedná o životní závod této biatlonistky. Na stupních vítězů se ve Světovém poháru ocitla potřetí, a i když má na svém kontě i zlato z roku 2018, titul vicemistryně světa si jistě stojí trochu výše.

Foto: Vanessa Hinzová (Autor: Petr Slavík)

Překvapení dne: Christina Riederová, Galina Višněvská

O slovo se ve vytrvalostním závodu žen přihlásila Rakušanka Christina Riederová. Díky pouze jedné nepřesnosti se ve výsledkové listině dostala vysoko až na sedmé místo a postarala se tak o překvapení dne. Dosud se nejlépe umístila letos v Pokljuce v téže disciplíně na 21. místě. 

Jedinou čistě střílející biatlonistkou se stala Galina Višněvská, jež obsadila devátou příčku. Její jméno by takhle vysoko čekal opravdu jen málokdo.

Zklamání dne: Zpackaná střelba Francouzek

Dnes to nebyl francouzský den. Všechny čtyři nasazené závodnice ze země galského kohouta zpackaly střelbu a nejlépe se se čtyřmi omyly umístila až na 19. místě Justine Braisazová. Nejhůře závod zajela Anaïs Bescondová, která přidala ještě další dvě nepřesnosti a zatížena šesti minutami navíc obsadila až 52. místo.

Fotka dne

Objektivy fotografů dnes byly namířeny hlavně na domácí hrdinku.

Foto: Dorothea Wiererová (Autor: Petr Slavík)

Medailové pořadí zemí po 6 z 12 závodů

1.Norsko2125
2.Itálie2103
3.Francie1113
4.Rusko1012
5.Německo0202
6.USA0101
7.Česko0022

Hlavní foto: Dorothea Wiererová (Autor: Petr Slavík)

One thought on “MS Antholz, sumář 5. dne: Wiererová podruhé zlatá, Češky si zajistily start v masáku

  1. Tak copak nás čeká dnes, docela by mně zajímalo jaké tam jsou větrné podmínky, vždyť se docela dost chybuje na střelnici.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *