Home > Závody > MS Antholz: Wiererová připisuje druhé zlato na domácím šampionátu, dvě Češky v desítce

MS Antholz: Wiererová připisuje druhé zlato na domácím šampionátu, dvě Češky v desítce

Svůj nejlepší světový šampionát prožívá Dorothea Wiererová. Poprvé v kariéře vybojovala na vrcholné akci dvě individuální medaile, a to hned zlaté. Italku na stupních vítězů doplnily Vanessa Hinzová a Marte Olsbuová Røiselandová. Závod byl zdařilý i z českého pohledu.

Snový domácí šampionát Wiererové

Dnešní vytrvalostní závod žen přinesl velmi těsný souboj. Hlavní role v něm sehrály domácí hrdinka Dorothea Wiererová a německá senzace Vanessa Hinzová. Wiererová si na střelnici připsala o jeden omyl více, přesto do závěrečného kola vyjížděla zásluhou rychlejšího běhu s náskokem dvou vteřin na Němku.

Hinzová však zajela skvěle závěrečné kolo a Wiererová svůj náskok nenavyšovala, na posledním mezičase dokonce vedla už pouze o vteřinu. V posledních stovkách metrů však vedoucí žena Světového poháru zabojovala a v cíli mohla opět propuknout italská radost. Vanessa Hinzová si stříbrem vybojovala svou první individuální medaili na mistrovství světa.

Jedinou biatlonistkou, která zatím posbírala medaile ze všech odjetých závodů, je stále Marte Olsbuová Røiselandová. Norka má na svém kontě dvě zlata a po dnešním závodě také dva bronzy.

Foto: Pódium vytrvalostního závodu žen (Autor: Petr Slavík)

Souboj o glóbus vyhrála Öbergová

Medaile dnes unikla Hanně Öbergová. Čtvrté místo jí však zajistilo zisk druhého křišťálového glóbu v kariéře. Pátá pozice patřila Franzisce Preußové. Šestá skončila Polka Monika Hojniszová-Staręgová, kterou o cenný kov připravily až poslední dva nepřesné zásahy.

Ani dnes nechyběla v elitní desítce překvapivá jména. Své životní maximum si sedmým místem zajela Christina Riederová. Nejlepší výsledek na mistrovství světa si dnes vystřílela devátá Galina Višněvská.

Naopak o nepříjemné překvapení pro domácí diváky se postarala Lisa Vittozziová, která před závodem živila naději na obhajobu křišťálového glóbu z loňské sezóny. Vittozziovou však potkal střelecký kolaps a osm trestných minut ji nepustilo výše než na 71. místo.

Dobrý český závod

Spokojené s dnešním závodem budou Markéta Davidová a Eva Kristejn Puskarčíková. Markéta Davidová byla opět velmi rychlá na trati, kde jí patřil pátý běžecký čas. Díky tomu se Davidová dostala na osmé místo i přes tři omyly na střelnici a zajistila si účast v závodě s hromadným startem. Evě Kristejn Puskarčíkové se pak dnešní závod povedl především střelecky, chybovala pouze jednou. Desátým místem si tak stanovila svůj nový osobák z mistrovství světa. Ani ji nemine hromadný start, stejně jako Lucii Charvátovou.

Ta dnes nasbírala na střelnici šest nepřesností a dojela 46. Svůj debut má za sebou Tereza Vinklárková, která minula čtyři terče a 62. místem při své premiérové účasti na mistrovství světa rozhodně nezklamala.

Výsledkový servis

Hlavní foto: Dorothea Wiererová (Autor: Petr Slavík)

3 thoughts on “MS Antholz: Wiererová připisuje druhé zlato na domácím šampionátu, dvě Češky v desítce

  1. Velmi dobrý závod “andělů”-spolubydlících 🙂 a obě se vecpaly do “masáku”, takže tam máme 3; jenom Němky mají víc účastnic.

  2. Tak nakonec dobrý závod pro naše barvy. Dnes snad nechybovala na střelnici jen jedna závodnice, jinak to byla střelecká loterie.

  3. No tak určitě snový výsledek Dorothei Wierer. Vyhrát dvě zlata doma, to musí být něco! No a naše dvě děvčata v první desítce, tak na to se pěkně dívá.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *