Home > Téma > MS Antholz, sumář 6. dne: (Staro)nový král Martin Fourcade

MS Antholz, sumář 6. dne: (Staro)nový král Martin Fourcade

Předposlední individuální závod mužů na Mistrovství světa v Anterselvě je za námi. Martinu Fourcadovi přinesl jedenácté zlato a sedmadvacátý malý křišťálový globus. Jaké byly další výsledky závodu na dvacet kilometrů?

Události dne ve zkratce

  • Martin Fourcade i přes jednu chybu na střelnici nenašel přemožitele a po třech letech se stal mistrem světa.
  • Výhrou si Francouz kromě náskoku v celkovém hodnocení zajistil také malý křišťálový globus, pátý v této disciplíně.
  • Johannes Thingnes Bø se musí v dnešním závodě i hodnocení disciplíny spokojit s druhým místem.
  • Nejlepší výsledek sezony zaznamenal bronzový Dominik Landertinger.
  • Pro sezonní maximum si dojel také čtvrtý Jakov Fak, vyrovnal ho pátý Benjamin Weger.
  • Kariérní maximum dnes vybojovali Leif Nordgren (8.) a Nikita Poršněv (11.)
  • Špatná střelba odsunula do pozadí řadu favoritů. Šestkrát se mýlil obhájce zlata Arnd Peiffer (50.), Simon Destiuex (59.) nebo Vetle Christiansen (62.). Úplný propad nastal u osmkrát chybujícího Dominika Windische (75.), se stejným počtem chyb pak závod nedokončil Julian Eberhard.
  • Z českého kvarteta byl v cíli nejlepší 16. Ondřej Moravec. Michal Krčmář skončil 23., oba chybovali třikrát.
  • Jakub Štvrtecký se šesti chybami skončil 70. Body v posledním individuálním startu kariéry na MS nezískal ani Michal Šlesingr, minul sedmkrát a dojel 89.

Citát dne

„Když Martin netrefil poslední terč, měl jsem velkou šanci. Najednou jsem byl v pozici, kdy jsem mohl získat zlato. Byl jsem rád za tu příležitost a věřil jsem, že to zvládnu. Na střelnici na mě ten tlak ale trochu dolehl a nevyšlo to. Jeden terč spadl se štěstím, druhý už ne. To je krása biatlonu, situace se mění každou chvíli.“ (IBU TV)

Johannes Thingnes Bø první místo svého francouzského soupeře před poslední střelbou ohrožoval. Jenže k chybě na první položce přidal ještě jednu a ani tak rychlý běžec jako on už ztrátu stáhnout nedokázal.

Hrdina dne: Martin Fourcade

Z loňského šampionátu odjel Martin Fourcade bez medaile. Letos je vše jinak a někdejší biatlonový král může kromě bronzu slavit i vytoužené zlato. Mistrem světa se Francouz stal (pokud počítáme jen individuální starty) už po jedenácté – vyrovnal tak rekord Oleho Einara Bjørndalena. V celkovém počtu cenných kovů je Fourcade na čísle 27. Navíc má po dnešku jistý malý křišťálový globus za disciplínu. V celkovém hodnocení navýšil svůj náskok na 94 bodů.

Foto: Vítěz závodu Martin Fourcade (Autor: Petr Slavík)

Překvapení dne: Dominik Landertinger

Dominik Landertinger je jedním z nejzkušenějších biatlonistů. Na šampionátu debutoval v roce 2009, rovnou se tehdy stal mistrem světa, později přidal ještě stříbro. Výsledky z posledního mistrovství a letošní sezony tohoto Rakušana mezi adepty na medaile neřadily. Jenže Landertinger ukázal, že bronz z poslední olympiády nevlastní v této disciplíně náhodou. Na střelnici minul jediný terč z dvaceti. Běžecky sice na Francouze a Nora nestačil, i tak vybojoval fantastický výsledek. Po dnešku je tak vlastníkem kompletní sady medailí.

Foto: Bronzový Dominik Landertinger (Autor: Petr Slavík)

Zklamání dne: Arnd Peiffer

Zlato z loňského šampionátu obhajoval Arnd Peiffer. Jenže ten se dopustil hned šesti omylů a z očekávaných předních příček se propadl na 50. místo. Pro Peiffera jde o nejhorší výsledek na mistrovství světa vůbec, dosud byl nejhůře čtyřiatřicátý. Nejzkušenější německý závodník byl dokonce nejslabší z celého týmu. Lepší byl dvanáctý Benedikt Doll, obstáli i debutanti Philipp Horn (21. místo) a Johannes Kühn (26. místo).

Fotka dne

Legendární výskok a nekonečná radost Martina Fourcada.

Foto: Pódium vytrvalostního závodu mužů (Autor: Petr Slavík)

Medailové pořadí zemí po 7 z 12 závodů

1.Norsko2226
2.Francie2114
3.Itálie2103
4.Rusko1012
5.Německo0202
6.USA0101
7.Česko0022
8Rakousko0011

Hlavní foto: Pódium vytrvalostního závodu mužů (Autor: Petr Slavík)

2 thoughts on “MS Antholz, sumář 6. dne: (Staro)nový král Martin Fourcade

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *