Home > Téma > MS Antholz, sumář 7. dne: Pokračuje dominance Norska a medailová série Olsbuové Røiselandové

MS Antholz, sumář 7. dne: Pokračuje dominance Norska a medailová série Olsbuové Røiselandové

Sedmý den Mistrovství světa v Antholzi patřil smíšeným dvojicím. Historicky druhé stupně vítězů si rozdělily favorizované velmoci, Češi ani při třináctém startu v této mladé disciplíně díru do světa neudělali.

Události dne ve zkratce

  • Zlato obhájili Norové. Marte Olsbuová Røiselandová tak ani v pátém závodě Mistrovství světa nechyběla na pódiu, potřetí stanula na stupni nejvyšším. Její partner Johannes Thingnes získal do své osobní sbírky deváté zlato.
  • Stříbro brala přesná a rychlá dvojice z Německa Franziska Preuβová a Erik Lesser.
  • Pouze čtyřikrát mimo terč mířil bronzový francouzský pár Anaïs Bescondová a Émilien Jacquelin.
  • Medaile ze šampionátu již potřetí těsně unikla Hanně Öbergové. O šest sekund neuhájila se Sebastianem Samuelssonem bronzové medaile.
  • Markéta DavidováMichal Krčmář proťali cílovou pásku na 14. místě. Oproti loňsku si Češi pohoršili o pět míst, jedno trestné kolo a osm minel.
Foto: Franziska Preußová a Erik Lesser (Autor: Petr Slavík)

Hrdinové dne: Norové

Obhájci prvního mistrovského titulu ze smíšených dvojic mimo terč mířili šestkrát, z čela závodu se v žádné fázi nevzdálili a na lyžích především Johannes neměl konkurenci. K titulu dovedla Nory závěrečná střelba Johannese, která byla na rozdíl od Erika Lessera stoprocentní.

Foto: Norský tým (Autor: Petr Slavík)

Překvapení dne: Émilien Jacquelin

Nebo spíše jeho amatérský odjezd po poslední střelbě. Mistr světa ze stíhačky zanecháním hůlky na střeleckém koberci zavdal příčinu k přezkoumání možnosti porušení pravidel.

Foto: Anaïs Bescondová a Émilien Jacquelin (Autor: Petr Slavík)

Zklamání dne: Itálie

Loni byl pár Wiererová aHofer stříbrný, letos skončili devátí. Na vině byla nevydařená střelba dvojnásobné šampionky Dorothey Wiererové. Mimo terč mířila celkem osmkrát a musela na trestné kolo.

Citát dne

„Na smíšených dvojicích je krásné, že máte dvě šance. Bylo to pro mě skoro stejné jako minulý rok. Asi jsem byl před závodem nervózní a měl jsem štěstí, že jsem se vyhnul trestnému kolu. Pak jsem si řekl, že mám šanci se uklidnit a zkusit předvést opět to nejlepší. A druhá půlka ode mě byla opravdu velmi dobrá.“ (IBU TV)

Odpověď Johannese Thingnese Bøho na otázku dvou rozdílných půlek jeho vystoupení. Před první předávkou se posledním možným výstřelem zachránil před trestným kolem, v druhé části už se na střelnici nemýlil.

Fotka dne

Johannes Thingnes Bø měl při dojezdu dost času na vítězné gesto.

Foto: Johannes Thingnes Bø (Autor: Petr Slavík)

Medailové pořadí zemí po 8 z 12 závodů

1.Norsko3227
2.Francie2125
3.Itálie2103
4.Rusko1012
5.Německo0303
6.USA0101
7.Česko0022
8Rakousko0011

Hlavní foto: Medailisté závodu smíšených dvojic (Autor: Petr Slavík)

One thought on “MS Antholz, sumář 7. dne: Pokračuje dominance Norska a medailová série Olsbuové Røiselandové

  1. Čtu a nevěřím svým očím: navzdory svým prohlášením je Charvátová psaná do štafety. Budiž; ale proč jede až 3. úsek?? Proč nejede 2.?? To by se ještě její případná ztráta dala eliminovat. Takhle to vypadá, že trenéři doufají v její dobrou mušku. No kéž by…!
    Obávám se, že to zas neprokaučují jako v singlmixu. A modlím se, aby ho Davidová dokázala hodit za hlavu.
    A mužská štafeta? Proč nejede Krupčík? Na Štvrteckého střelbu není už od 2. 2. vůbec žádné spolehnutí (kulantně řečeno).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *