Home > Závody > MS Antholz: Wiererová zapisuje ve stíhačce historický triumf, Davidová 25.

MS Antholz: Wiererová zapisuje ve stíhačce historický triumf, Davidová 25.

Italský biatlon se dnes dočkal historicky prvního vítězství na domácím mistrovství světa. V Antholzi se o to ve stíhacím závodě zasloužila Dorothea Wiererová, když za svými zády nechala Denise Herrmannovou a Marte Olsbuovou Røiselandovou. Markéta Davidová skončila jako nejlepší z Češek 25.

Itálie se dočkala

Dorothea Wiererová prožila stylový návrat do žlutého trikotu. Po třech nulách přijížděla na závěrečnou střelbu s vítězkou sprintu Marte Olsbuovou Røiselandovou, která měla na svém kontě jednu chybu.

Tribuny nejprve zahučely při chybě Wiererové, ale nakonec mohly oslavovat. Italka zůstala u jedné nepřesnosti, Norka musela na dvě trestná kola.

Foto: Marte Olsbuová Røiselandová (Autor: Petr Slavík)

Wiererová si mohla v klidu vychutnat dojezd pro své druhé zlato z mistrovství světa v kariéře. Pro Itálii je to historicky první mistrovský titul na domácí půdě.

Olsbuová Røiselandová v závěrečném kole neodolala tlaku obhájkyně zlata Denise Herrmannové. Němka tak zkompletovala sadu individuálních medailí z mistrovství světa.

Foto: Pódium stíhacího závodu žen (Autor: Petr Slavík)

Slaví Německo, Slovensko i Lotyšsko

Velmi dobrý posun z 18. místa až těsně pod stupně vítězů se povedl Švédce Hanně Öbergové. Veselo bude v německém týmu, protože stříbrnou Herrmannovou podpořily pátá Vanessa Hinzová a sedmá Franziska Preußová. Pro Hinzovou je to nejlepší individuální výsledek na mistrovství světa v kariéře.

To šestá Slovenka Ivona Fialková si dojela dokonce pro absolutní maximum ve Světovém poháru. Spokojené mohou být i osmá Lisa Hauserová z Rakouska, devátá Lotyška Baiba Bendiková a opět desátá Aita Gasparinová ze Švýcarska. Životní 18. příčku si připsala bulharská juniorka Milena Todorovová.

Skokankou dne je Ingrid Tandrevoldová, která si polepšila z 57. místa na 14. Naopak se propadly dvě medailistky ze sprinty. Susan Dunkleeová po šesti chybách na 36. příčku, Lucie Charvátová po sedmi chybách na 42. pozici.

Z Češek na bodech jen Davidová

Vedle Charvátové se na střelnici příliš nedařilo ani dalším dvěma Češkám. Markéta Davidová si závod pokazila třemi minelami na první stojce, na ostatních položkách nezaváhala. I díky pátému běžeckému času si polepšila z 37. příčky na 25.

Naopak Eva Kristejn Puskarčíková minula čtyři terče a poroučela se z 24. pozice na 44.

Výsledkový servis

Foto: Dorothea Wiererová (Autor: Petr Slavík)

2 thoughts on “MS Antholz: Wiererová zapisuje ve stíhačce historický triumf, Davidová 25.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *