Home > Téma > MS Östersund, sumář 3. dne: Očekávaný vítěz Johannes Bø a české trápení

MS Östersund, sumář 3. dne: Očekávaný vítěz Johannes Bø a české trápení

Johannes Thingnes Bø

Třetí den Mistrovství světa ve švédském Östersundu měl očekávaného krále. Johannes Thingnes Bø opět úřadoval na trati, a tak i s jednou chyboval zdolal všechny soupeře. Černý den prožili Češi či Švédové.

Události dne ve zkratce

  • Johannes Thingnes Bø potvrdil roli favorita a získal své druhé světové zlato ve sprintu, včetně štafet jde o jeho páté zlato
  • Stříbrný Alexandr Loginov a bronzový Quentin Fillon Maillet získali premiérové individuální medaile z mistrovství světa.
  • Čtvrtý Ukrajinec Dmytro Pidručnyj si vyrovnal své tři roky staré maximum ve Světovém poháru.
  • Martin Fourcade skončil i přes dvě nuly šestý, což je jeho nejhorší individuální výsledek na mistrovství světa od Kontiolahti 2015.
  • Nejlepším z domácích biatlonistů byl až 29. Sebastian Samuelsson.
  • Čeští biatlonisté prožili nejhorší závod v sezóně, bodoval jen 30. Tomáš Krupčík.

Tomáš KrupčíkFoto: Tomáš Krupčík (Autor: Petr Slavík)

Citát dne

„Nemám čeho litovat, protože na trati jsem nechal všechno. Mé tělo ale nechce dát tu rychlost, kterou si žádá má hlava.“ (L’Equipe)

Tak okomentoval Martin Fourcade fakt, že ani na Mistrovství světa v Östersundu není v běžecké formě, na kterou je zvyklý.

Martin FourcadeFoto: Martin Fourcade (Autor: Petr Slavík)

Hrdina dne: Johannes Thingnes Bø

Upřímně, byl tu někdo, kdo dnes tipoval jiného vítěze? Johannes Thingnes Bø najel na 10 kilometrech na nejbližší soupeře více než půl minuty, díky čemuž si mohl dovolit jednu chybu při střelbě vestoje. Druhého Alexandra Loginova porazil téměř o 14 sekund. Vyhrál tak 13. závod v sezóně a už jen jeden triumf mu schází k vyrovnání rekordu Martina Fourcada a Magdaleny Forsbergové.

Johannes Thingnes BøFoto: Johannes Thingnes Bø (Autor: Petr Slavík)

Překvapení dne: Dmytro Pidručnyj

Dmytro Pidručnyj se ukázal velmi dobře už ve smíšené štafetě. Jako finišman dostal předávku na 14. místě, ale díky nejlepšímu výkonu na čtvrtém úseku polepšil Ukrajině na 7. příčku. Svou formu potvrdil i ve sprintu. Po dvou nulách se hnal za medailí, v závěrečném kole mu patřil druhý nejrychlejší běžecký čas. Na třetí příčku to nakonec o tři desetiny sekundy nestačilo. Přesto Pidručnyj značně vylepšil reputaci ukrajinského biatlonu, který neprožívá dobrou sezónu.

Zklamání dne: Sebastian Samuelsson

Jeho jméno patřilo už před šampionátem do okruhu medailových kandidátů, což potvrdila i smíšená štafeta. Přesto Sebastian Samuelsson před domácími fanoušky neuspěl. Je možné, že ve 21 letech hrála roli i nervozita. Samuelsson po čisté ležce udělal vestoje tři chyby a ani 12. nejrychlejší běh mu nepomohl na lepší než 29. místa. Bohužel pro domácí byl jediným bodujícím Švédem.

Fotka dne

Ondřej Moravec

Ondřeje Moravce ve druhém kole dostihly zdravotní problémy, což vystihuje i grimasa na fotce ze stojky. (Autor: Petr Slavík)

Medailové pořadí

Tři dny, tři medaile. Taková je zatím bilance norské reprezentace. Německo má dvě medaile, další čtyři země po jedné.

Medailové pořadí zemí na MS 2019 po 3 z 12 závodů
1. nor Norsko 2 1 0 3
2. svk Slovensko 1 0 0 1
3. ger Německo 0 1 1 2
4. rus Rusko 0 1 0 1
5. fra Francie 0 0 1 1
5. ita Itálie 0 0 1 1

Hlavní foto: Johannes Thingnes Bø (Autor: Petr Slavík)

One thought on “MS Östersund, sumář 3. dne: Očekávaný vítěz Johannes Bø a české trápení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *