Home > Závody > MSJ Cheile Gradistei: Jurčová s Davidovou se ve stíhacích závodech vešly do TOP10

MSJ Cheile Gradistei: Jurčová s Davidovou se ve stíhacích závodech vešly do TOP10

Natálie Jurčová

Natálie Jurčová

Foto: Natálie Jurčová (© biathlonromania.ro)

Stíhací závody uzavřely individuální část Mistrovství světa juniorů v Cheile Gradistei. Český biatlon slavil opět úspěch především v kategorii dorostenkyň, kde si Natálie Jurčová dojela pro 8. příčku a Markéta Davidová pro 10.

První medaile pro Kazachstán

Kazaši měli před šampionátem hned několik medailových želízek, cenného kovu se však dočkali až dnes. Arina Pantovová chybovala jen jednou na střelnici, díky čemuž v těsném závěru porazila Ukrajinku Annu Kryvonosovou. Ze 14. místa se až k bronzu propracovala Marina Sauterová z Německa.

Ještě lepšího posunu dosáhla Natálie Jurčová. Naše reprezentantka startovala až ze 30. místa, ale čtyři nuly ji katapultovaly k životní 8. příčce. Další pěkný výsledek zapsala 10. Markéta Davidová. Bronzovou medailistku z vytrvalostního závodu ale musí trochu mrzet velký počet chyb. Udělala jich hned 7. Tereza Vinklárková obsadila 32. místo a Petra Suchá 42.

Výsledky stíhacího závodu dorostenek

Analýza závodu

Švédská obhajoba

Ve sprintu juniorek dovedla Švédku Hannu Öbergovou ke zlatu čistá střelba a historie se opakovala i ve stíhacím závodě. I stříbrná pozice zůstala obsazena stejně, Švýcarkou Lenou Häckiovou. Ta opět po trati letěla, jenže hned 6x mířila nepřesně. Bronz získala pro Francii Chloé Chevalierová.

České juniorky zabraly pozice až v páté desítce. Nejvýše stanula 42. Erika Jislová, jež nasbírala celkem čtyři trestná kola. Ještě o tři okruhy více absolvovala 43. Anna Tkadlecová. Simoně Maříkové patřila 47. příčka.

Výsledky stíhacího závodu juniorek

Analýza závodu

Ruský triumf

One man show Vjačeslava Malajeva, tak by se dal nazvat stíhací závod dorostenců. Rus přijel se dvěma chybami do cíle o více než minutu před svým krajanem Igorem Malinovskijem. Vítěz sprintu dnes musel na 7 trestných kol, přesto těsně uhájil alespoň stříbro před Norem Haraldem Øygardem.

Jakub Štvrtecký měl v polovině závodu čistý střelecký účet a útočil možná i na jednu z medailí, jenže pak přidal na zbývajících položkách vždy po čtyřech chybách. Nakonec skončil 16., což určitě není špatný výsledek. Vítězslav Hornig si ze závodu odnesl 44. pozici.

Výsledky stíhacího závodu dorostenců

Analýza závodu

Doherty konečně zlatý

V předešlým závodech získal Sean Doherty stříbro a bronz, teď má i zlato. Favorizovaný Američan si tentokrát počínal solidně na střelnici, nasbíral jen dvě minely, a porazil o půl minuty Rusa Nikitu Poršneva. Felix Leitner z Rakouska přidal ke dvěma zlatům bronz.

Čeští junioři potvrdili vzrůstající formu a všichni vylepšili své pozice. Se dvěma omyly si nejlépe z našich vedli 22. Jan Burian a 24. Milan Žemlička. Ondřej Šantora proťal cílovou pásku na 48. příčce, Ondřej Hošek na 54.

Výsledky stíhacího závodu juniorů

Analýza závodu

Zítra se v Cheile Gradistei jedou štafety dorostenek (9:00) a dorostenců (12:30). Závody můžete sledovat v online přenosech.

Medailové pořadí po 12 ze 16 závodů

1. Rakousko (3-0-2), 2. Norsko (2-3-1), 3. Rusko (2-2-1), 4. Švédsko (2-0-1), 5. USA (1-1-1), 6. Německo (1-0-2), 7. Kazachstán (1-0-0), 8. Ukrajina (0-2-1), 9. Švýcarsko (0-2-0), 10. Itálie a Francie (0-1-1), 12. Česká republika (0-0-1)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *