Home > Závody > MSJ Cheile Gradistei: Po 4 letech česká medaile! Markéta Davidová je bronzová

MSJ Cheile Gradistei: Po 4 letech česká medaile! Markéta Davidová je bronzová

Stupně vítězů

Stupně vítězů

Foto: Stupně vítězů vytrvalostního závodu dorostenek (© biathlonromania.ro)

Od roku 2012 Česká republika čekala na medaili z Mistrovství světa juniorů. Nyní se v rumunském Cheile Gradistei dočkala hned v úvodním vytrvalostním závodě dorostenek. Markéta Davidová vybojovala bronzovou medaili.

Markéta Davidová, následovnice Veroniky Vítkové

Davidová patřila k širšímu okruhu favoritek, což beze zbytku potvrdila. Na svůj závod si ale musela hodinu a půl počkat, neboť rumunské hory zavalila mlha. Mladá Češka začala výborně, nulou. První stojka dopadla rovněž dobře, přišla jen jedna minela. Komplikací byly dvě nepřesnosti na druhé ležce. Na závěrečné položce už ovšem byla Davidová 100%. Součet tří chyb nebyl rozhodně špatný, navíc byl podpořen čtvrtým nejrychlejším běžeckým časem.

Cílovou pásku proťala naše reprezentantka jako třetí, 12,7 sekundy za Němkou Marinou Sauterovou a 10,7 za Francouzkou Myrtille Begueovou. Následovalo čekání, zda průběžný zisk bronzu vydrží. A vydržel! Veronika Vítková tak našla svou následovnici. Právě ona totiž byla poslední českou dorostenkou, jež získala světovou medaili. V roce 2006 získala dokonce zlato.

Debut na velké akci nevyšel vůbec špatně 33. Tereze Vinklárkové. Na 55. příčce skončila Natálie Jurčová a na 61. Petra Suchá.

Výsledky vytrvalostního závodu dorostenek

Analýza závodu

Dvojitá norská radost

V kategorii dorostenců si Česká republika nemohla dělat medailové naděje, ale dva nováčci na velké akci alespoň skončili v první polovině výsledkové listiny. Jakub Štvrtecký i přes 6 chyb obsadil 42. místo a porazil 46. Vítězslava Horniga, jenž chyboval čtyřikrát.

První dvě pozice si pro sebe zabrali dva Norové, Harald Øygard a Aleksander Fjeld Andersen. Oba chybovali jen jednou a velmi slušně běželi. Rozdíl mezi nimi byl 40 vteřin. O další půl minutu zpět stanul třetí Ital Michael Durand. Jemu pomohla na pódium čistá střelba.

Výsledky vytrvalostního závodu dorostenců

Analýza závodu

Medailové pořadí pořadí po 2 ze 16 závodů

1. Norsko (1-1-0)

2. Německo (1-0-0)

3. Francie (0-1-0)

4. Česká republika (0-0-1)

4. Itálie (0-0-1)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *