Home > Závody > MSJ Cheile Gradistei: Skvělá česká tečka! Junioři vystříleli ve štafetě bronz

MSJ Cheile Gradistei: Skvělá česká tečka! Junioři vystříleli ve štafetě bronz

Stupně vítězů

Stupně vítězů

Foto: Stupně vítězů štafety juniorů (© biathlonromania.ro)

Lepší závěr Mistrovství světa juniorů v rumunském Cheile Gradistei si snad česká reprezentace nemohla přát. Štafeta juniorů udělala za šampionátem bronzovou tečku.

Zlaté Norky

Od českých juniorek se po jejich individuálních výkonech tolik nečekalo. Bylo to patrné už od začátku, když Erika Jislová hned na první střelbě odvracela do posledního náboje hrozbu trestného kola. To je jí sice povedlo, ale postupně nabrala ztrátu více než dvou minut a předávala až jako 14. Lépe si střelecky i běžecky vedla Anna Tkadlecová, jež dojela na předávku jako 11. a odstup od čela udržela pod třemi minutami. Finišmanka Simona Maříková nepodala ideální výkon, čtyřikrát dobíjela, ale 11. místo už udržela.

Ze zlatých medailí se radovala norská trojice Anne Marit Bredalenová, Turi Storstrøm Thoresenová a Ingrid Landmark Tandrevoldová. Posledně jmenovaná měla na výhře největší podíl, neboť na posledním úseku zdolala stříbrnou štafetu Švédska a bronzové Rakousko.

Výsledky štafety juniorek

Analýza závodu

Vyrovnanost + štěstí = český bronz

V individuálních závodech se českým reprezentantům příliš nevedlo. Ve štafetě se však ukázalo, jak je důležité mít čtyři vyrovnané borce. David Tolar závod rozběhl velmi dobře, když nemusel ani jednou dobíjet. Milanu Žemličkovi předal z pátého místa. Po druhém úseku se Česko propadlo o jednu pozici níže, Žemlička musel třikrát dobíjet. Ondřej Hošek naši štafetu opět popostrčil o příčku výše, když použil jeden náhradní náboj. Český finišman Jan Burian pak povedený závod korunoval posunem na pódium. Pomohla mu k tomu také kuriózní chyba Ukrajince Antona Myhdy, jenž se dostavil na předávku až minutu a půl po příjezdu svého kolegy.

Češi tak v poslední den šampionátu získali třetí medaili a navázali na rok 2012, kdy se ve stejné disciplíně urodilo pro náš biatlon stříbro. O vyrovnanosti české čtveřice nejlíp svědčí fakt, že všichni dosáhli na svých úsecích shodně pátého nejlepšího času.

Poslední zlatá medaile zamířila jednoznačně do Ruska. Kvarteto Dmitrij Šamajev, Viktor Plitcev, Nikita Poršnev a Kirill Strelcov si vyjelo náskok skoro dvou minut na druhé Německo.

Výsledky štafety juniorů

Analýza závodu

Konečné medailové pořadí

1. Norsko (4-3-2), 2. Rusko (4-3-1), 3. Rakousko (3-0-3), 4. Švédsko (2-1-1), 5. Německo (1-1-2), 6. USA (1-1-1), 7. Kazachstán (1-0-0), 8. Ukrajina (0-2-1), 9. Švýcarsko (0-2-0), 10. Itálie a Česká republika (0-1-2), 12. Francie (0-1-1)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *