Home > Závody > MSJ Lenzerheide: Druhá česká medaile! Dorostenec Mánek skončil ve sprintu druhý

MSJ Lenzerheide: Druhá česká medaile! Dorostenec Mánek skončil ve sprintu druhý

Česká reprezentace pokračuje v úspěšném tažení Mistrovstvím světa juniorů ve švýcarském Lenzerheide. Dnes zazářil ve sprintu dorostenců stříbrný Ondřej Mánek, ale dařilo se i dalším.

Mánek stříbrný, všichni Češi do 18. místa

Ondřej Mánek byl jedním ze sedmi biatlonistů, kteří prošli sprintem dorostenců bez střeleckého zaváhání. Osmnáctiletý rodák ze Šumavy navíc solidně běžel (17. čas) a svižně střílel (20. čas). V celkovém součtu nestačil jen na Rusa Alexeje Kovaleva kterému podlehl o devět sekund. Naopak o dvě sekundy za ním zaostal Američan Maxime Germain, který musel na jedno trestné kolo.

Mánek získal druhou českou a zároveň i svou medaili, byl totiž součástí stříbrné štafety dorostenců. Jde o 50. medaili pro český biatlon z mistrovství světa juniorů.

Kromě Mánka byli vysoko v pořadí i zbylí Češi. Jonáš Mareček byl suverénně nejrychlejší na střelnici (čas 40 s), ale dopustil se dvou chyb a skončil 11. Třetí střelecký čas zaznamenal Josef Kabrda, po jednom trestném kole dojel 13. Nejrychlejším českým běžcem byl s 11. časem Luděk Abrahám, a tak i se třemi chybami obsadil slušné 18. místo. Češi se díky dnešním výsledkům posunuli na třetí místo v Poháru národů IBU Junior Cupu.

Na třetí zlato útočil ze všech nejrychlejší Nor Martin Nevland, ale minul tři terče vleže a těsně přišel o medaili. Za zmínku stojí šestá příčka teprve sedmnáctiletého Novozélanďana Campbella Wrighta.

Výsledky sprintu dorostenců
Analýza závodu

Triumf dcery italské legendy, Jandová 15.

Naděje českých dorostenek na pronikavý výsledek skončily už na ležce. Jednu chybu ještě nulou vestoje zachránila v cíli 15. Tereza Jandová. Šestnáctiletá Kateřina Gotvaldová minula na obou položkách jeden terč a skončila 39. Gabriela Masaříková obsadila s bilancí 3+0 47. místo, Nikita Kubíčková s bilancí 2+2 77.

Juniorskou mistryní světa se díky druhému nejrychlejšímu běhu a střelbě 0+1 stala Italka Linda Zingerleová, dcera bývalého úspěšného závodníka a nyní trenéra italského áčka Andrease Zinglerleho.

Stříbrná Ruska Ljubov Kalininová ztrácela i přes dvě nuly 21 sekund. Jen o půl sekundy za ní zaostala nejrychlejší Francouzka Océane Michelon, která musela na dvě trestná kola.

Výsledky sprintu dorostenek
Analýza závodu

Šampionát pokračuje v sobotu sprinty juniorů (11:00) a juniorek (14:00). V přímých přenosech je odvysílá ČT sport.

Hlavní foto: Medailisté sprintu dorostenců (zdroj: Český biatlon)

2 thoughts on “MSJ Lenzerheide: Druhá česká medaile! Dorostenec Mánek skončil ve sprintu druhý

  1. Veliká gratulace do Vimperka…
    Ale všichni naši mládenci byli skvělí…!! Jako družstvo dnes 2. jen o 5 bodů a pomohli tím týmu k současnému 3. místu v Junior Cupu a ještě navíc: jako jediní byli všichni 4 do 18. místa!! Žádný jiný tým dorostenců na tom líp není.

    1. A co se týká Junior Cupu – nebýt diskvalifikace smíšené štafety 18. 12. 2019, o niž se zasloužili horliví “akurátní” Němci (to aby je Češi neohrožovali), mohli být naši junioři sice stále 3., ale jen o mizivých 30 bodů za Německem a velikou nadějí na místo 2.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *