Home > Závody > MSJ Lenzerheide: Tereza Vinklárková ve vytrvalostním závodě pátá, Mikuláš Karlík desátý

MSJ Lenzerheide: Tereza Vinklárková ve vytrvalostním závodě pátá, Mikuláš Karlík desátý

Tereza Vinklárková

Po dorostencích si ve švýcarském Lenzerheide rozdělili první medaile i junioři. Mistry světa ve vytrvalostím závodě se stali přesní Němec Max Barchewitz a Ruska Anastasija Chaljullinová. Také dnes mělo Česko zastoupení v elitní desítce. Raketovým závěrem jí uzavřel Mikuláš Karlík, Tereza Vinklárková skončila pátá.

Favority překvapil debutující Němec, Karlík desátý

Jediný bezchybný závodník patnáctikilometrového závodu Max Barchewitz se dnes stal mistrem světa na svém prvním šampionátu i přes pomalejší běh. Naopak stříbrný Nor Vebjørn Sørum, loňský vítěz sprintu i stíhačky, rychlým během své dvě rány mimo terč odčinil. Na startu stál v sezóně poprvé, na vítěze ztratil 19 sekund. Bronzem obohatil domácí sbírku dvaadvacetiletý Sebastian Stalder, který letos startuje v IBU Cupu. Ještě po třetí bezchybné střelbě si jel pro vítězství, po závěrečné stojce mu ale jedna minela na konto přibyla.

Úřadující mistr světa Martin Bourgeois République skončil dnes po šesti trestných minutách hluboko v poli poražených, juniorského trenéra Francouzů Simona Fourcada potěšil výkon čtvrtého Sebastiena Mahona.

Češi neměli dobrý střelecký den. O něco lépe se dařilo těm zkušenějším, kteří již úspěchy slavili i mezi dospělými. Třikrát nepřesní Vítězslav Hornig a Mikuláš Karlík se od druhé střelby pohybovali v rozdílu několika vteřin na předních pozicích.

Dvacetiletý Karlík třetím nejrychlejším během v posledním kole dosáhl až na desáté místo, celkově běh kopíroval umístění v cíli. Hornig naopak v posledním kole na nejrychlejší ztratil a patřila mu 17. pozice, i u něj kopírovala běžecký čas.

Slušně si na trati počínal i Tomáš Mikyska. Loňský dorostenec si připsal pět minut navíc (2+1+0+2) a bral 53. místo. Úplně první start v mezinárodním srovnání zakončil jablonecký Jiří Mánek po šesti minelách na 82. místě.

Výsledky vytrvalostního závodu juniorů
Analýza závodu

Mikuláš Karlík
Foto: Mikuláš Karlík (Autor: Jiří Zaňát)

Šampiónkou bezchybná Ruska, pátá Vinklárková

Na první kariérní medaili, a hned tu mistrovskou, dosáhla i přes pomalejší běh Ruska Anastasija Chaljullinová, která se jako jedna ze tří juniorek mohla spolehnout na čistou střelbu. Dvaadvacetiletá Bulharka Milena Todorovová, která už má zkušenosti ze Světového poháru, sice chybovala třikrát, ale s absolutně nejrychlejším během si dojela pro stříbro. Další švýcarskou medaili s bronzovým nádechem získala letošní vládkyně IBU Junior Cupu Amy Basergaová.

Terezu Vinklárkovou, která letos pravidelně bodovala v IBU Cupu, budou hodně mrzet dvě chyby na první zastávce, na dalších se již nemýlila. Blýskla se sedmým běžeckým časem, od bezchybné vítězky jí dělila minuta a půl, od bronzu 14 sekund. Skončila pátá.

Debut mezi juniorkami prožila loňská dorostenecká vicemistryně světa Tereza Voborníková. Členka ženské štafety na Světovém poháru v Ruhpoldingu přičítala pět trestných minut a obsadila 36. místo. Petra Suchá skončila o pozici za ní se třemi omyly, ale pomalejším během. Karolína Dusilová byla po pěti minelách 51.

Výsledky vytrvalostního závodu juniorek
Analýza závodu

Šampionát pokračuje v úterý dorosteneckými štafetami. Chlapci jedou v 11:00, děvčata ve 14:00. Oba závody můžete sledovat živě na biathlon.fans.

Hlavní foto: Tereza Vinklárková (Autor: Jiří Zaňát)

One thought on “MSJ Lenzerheide: Tereza Vinklárková ve vytrvalostním závodě pátá, Mikuláš Karlík desátý

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *