Home > Závody > MSJ Osrblie: Do Kanady zamířilo další zlato. Žemlička dojel 9.

MSJ Osrblie: Do Kanady zamířilo další zlato. Žemlička dojel 9.

Logo MSJ Osrblie 2017

Milan Žemlička zaznamenal nejlepší český výsledek ve druhém dnu Mistrovství světa juniorů v Osrblie. Ve vytrvalostním závodě juniorů skončil na 9. příčce. Od medaile ho dělila jediná rána. Naopak k ní měla daleko špatně střílející Markéta Davidová. Dobře ji však zastoupily dvě její krajanky.

Český útok na medaile

Sindre Pettersen triumfoval ve vytrvalostním závodě stylem start cíl. Nor převzal vedení po první čisté střelbě, zvyšoval náskok a nezastavily ho ani dvě nepřesnosti na závěrečné stojce. Druhého Němce Davida Zobela, který udělal o jednu chybu víc, porazil o 51 sekund. Další čtyři sekundy zpět byl Rus Nikita Lobastov.

Dva čeští reprezentanti mohli v případě nuly na poslední střelbě získat medaili. Milan Žemlička však udělal třetí chybu v závodě, která ho nakonec odsunula na velmi kvalitní 9. příčku. Ondřej Šantora bohužel přidal ke své jedné trestné minutě další tři a klesl až na 35. místo. Před ním ještě dojel 23. Jakub Procházka, za ním 76. Lukáš Joukal.

Výsledky závodu
Analýza závodu

Chybující Davidová

Po třech nulách měla ke zlatu velmi blízko favorizovaná Ruska Valerija Vasněcovová. Na závěrečné položce ale netrefila jediný terč a skončila až 29. Z vítězství se tak radovala bezchybná Megan Bankesová, která v Osrblie vybojovala již druhé zlato pro Kanadu. Skoro 48 vteřin za ní zaostala Rakušanka Julia Schwaigerová a bronz brala Němka Anna Weidelová.

Pátý nejrychlejší běžecký čas bohužel moc nepomohl velké české naději Markétě Davidové. Přičítala totiž 6 trestných minut a patřila jí až 43. příčka. Čistým kontem se naopak prezentovala Natálie Jurčová. Té to ale tolik nešlo na trati, a tak byla 16. I to je ale velmi dobrý výsledek, podobně jako 17. místo Simony Maříkové.

Zítra se v Osrblie jedou sprinty v dorosteneckých kategoriích.

Výsledky závodu
Analýza závodu

Medailové pořadí po 4 z 16 závodů
Pořadí Země Z S B =
1. can 2 0 0 2
2. nor 1 0 0 1
3. fra 1 0 0 1
4. rus 0 2 1 3
5. ger 0 1 2 3
6. aut 0 1 0 1
7. swe 0 0 1 1

Foto: Logo MSJ Osrblie 2017

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *