Home > Závody > Mari Laukkanenová zazářila ve sprintu na Mistrovství světa klasiků

Mari Laukkanenová zazářila ve sprintu na Mistrovství světa klasiků

Mari Laukkanenová

Dlouho se spekulovalo o tom, že se na Mistrovství světa v klasickém lyžování v Lahti představí Kaisa Mäkäräinenová. Domácí fanoušci nakonec mohli na startu vidět biatlonistku, kterou ale byla Mari Laukkanenová. A ve svém oblíbeném sprintu si dojela pro parádní 8. místo.

Laukkanenová zažívá životní formu na všech frontách. Na Mistrovství světa v Hochfilzenu si vyjela ve vytrvalostním závodě čtvrté místo, jen o kousek jí unikla medaile. O tu mohla zabojovat i dnes, už bez zbraně na zádech.

V kvalifikaci sprintu volnou technikou obsadila skvělé druhé místo. Následně skončila druhá i ve své čtvrtfinálové rozjížďce a v semifinále těsně zaostala za postupem mezi nejlepší šestku. Nakonec brala jako nejlepší z domácích běžkyň 8. příčku.

Finka naskočila mezi běžkařskou elitu už v roce 2009. O rok později se ve sprintu dokonce stala mistryní světa do 23 let. Druhá tehdy skončila Němka Denise Herrmannová, která se nyní také věnuje biatlonu.

Laukkanenová převážně startuje právě ve sprintech volnou technikou. V této disciplíně si vyjela maximum ve Světovém poháru (5. místo) a také 15. příčku na Olympiádě v Soči.

Foto: Mari Laukkanenová (© Sean Rowe, pod licencí BY-NC-ND)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *