Home > Závody > MSJ Otepää: Čeští dorostenci berou ve štafetě stříbro! Dorostenky končí páté

MSJ Otepää: Čeští dorostenci berou ve štafetě stříbro! Dorostenky končí páté

Tomáš Mikyska

Český biatlon se dočkal v třetí den Mistrovství světa juniorů první medaile. Postarala se o ni stříbrná štafeta dorostenců. Uspěly i páté dorostenky.

České dorostenky i s trestným kolem páté

Štafeta dorostenek měla velmi dramatický průběh. Po většinu závodu vedly Finky a bylo tomu tak i po poslední střelbě. Jenže Heidi Nikkinenová po ní musela na jedno trestné kolo, a tak se k ní na rozdíl pěti sekund přiblížila Elvira Öbergová.

Sestra olympijské vítězky Hanny Öbergové pak proťala cílovou pásku o maličký kousek dřív. Spolu s ní se z výhry radovaly Amanda Lundströmová a Ella Halvarssonová. Bronz braly Norky.

České reprezentantky si v konkurenci 21 štafet dojely pro pěkné páté místo. Petra Suchá rozjela závod na čtvrté příčce, když čtyřikrát dobíjela a dobře běžela. Na sedmé místo klesla Karolína Dusilová, jež musela na trestné kolo. Tereza Voborníková naproti tomu využila jen dva náhradní náboje, byla pátá na svém úseku a nakonec i v cíli.

Tereza VoborníkováFoto: Tereza Voborníková (Autor: Jiří Zaňát)

Výsledky štafety dorostenek
Analýza závodu

Historický úspěch českých dorostenců

Ve štafetě dorostenců se bojovalo jen o druhé místo. Rusko vedlo díky Denisu Taštimerovovi už od první střelby. Nic na tom nezměnila ani dvě trestná kola Andreje Vjuchina na druhém úseku. Finišman Michajl Pervušin dojel do cíle  s náskokem více než dvou a půl minuty. Pro něj je to už druhé zlato na tomto šampionátu.

Česko se zase dočkalo první medaile. Vítězslav Hornig potvrdil na prvním úseku dobrou střeleckou formu a se dvojím dobíjením předával jako druhý, minutu za Ruskem a o 24 sekund před třetím Rumunskem.

Jen jeden náhradní náboj potřeboval Tomáš Mikyska. Ztráta na Rusko sice vzrostla na minutu a půl, ale třetí Norsko bylo zpět už o 54 sekund. Mikyska byl na svém úseku třetí nejlepší.

Mikuláš Karlík už si na závěrečném úseku stříbro zkušeně pohlídal. Sice čtyřikrát dobíjel, ale i díky tradičně dobrému běhu držel konstantní náskok na bronzové Nory. Za zmínku stojí, že poslední úsek vyhrál Alex Cisar, jenž dopomohl Slovinsku k páté příčce.

Stříbro českého tria je největším úspěchem našeho biatlonu v kategorii dorostenců. Tím byly dosud dva bronzy Ondřeje Moravce z roku 2002. Celkově jde o 42. českou medaili z mistrovství světa juniorů.

Výsledky štafety dorostenců
Analýza závodu

Zítra se jedou v Otepää vytrvalostní závody juniorek (11:00) a juniorů (14:00). Mezi favority budou patřit i Markéta Davidová a Jakub Štvrtecký.

Medailové pořadí zemí na MSJ 2018
1. rus Rusko 3 1 2 6
2. swe Švédsko 2 0 0 2
3. fra Francie 1 0 2 3
4. nor Norsko 0 3 2 5
5. cze Česká republika 0 1 0 1
5. fin Finsko 0 1 0 1

Hlavní foto: Tomáš Mikyska (Autor: Jiří Zaňát)

One thought on “MSJ Otepää: Čeští dorostenci berou ve štafetě stříbro! Dorostenky končí páté

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *