Home > Závody > MSJ Otepää: Štvrtecký si ve vytrvalostním závodě vyjel šesté místo, Davidová čtrnácté

MSJ Otepää: Štvrtecký si ve vytrvalostním závodě vyjel šesté místo, Davidová čtrnácté

Jakub Štvrtecký

Nikdo ze 70 juniorek a 86 juniorů neodstřílel ve vytrvalostním závodě čistě. To svědčí o tom, jak těžké podmínky dnes na Mistrovství světa v Otepää panovaly. Slušně se s nimi ale popasoval šestý Jakub Štvrtecký. Markéta Davidová skončila vinou osmi chyb čtrnáctá.

Davidová rychlá, ale nepřesná

Byla nejrychlejší na trati a jednou z nejpřesnějších na střelnici. Polka Kamila Żuková se po zásluze stala juniorskou mistryní světa ve vytrvalostním závodě. Byla jednou ze čtyř biatlonistek, které minuly jen dvakrát. To se povedlo i Ukrajince Anně Kryvonosové, která brala stříbro. Její ztráta ale šplhala přes tři minuty. Bronz pro Rusko zařídila Irina Kazakevičová.

Markéta Davidová byla jediná, kdo dokázal s Polkou běžecky držet krok. Zaostala za ní o 24 sekund. Jenže na střelnici patřila k nejhorším, zaznamenala osm chyb. To ji nepustilo výš než na čtrnácté místo.

Markéta DavidováFoto: Markéta Davidová (Autor: Jiří Zaňát)

Podobně špatně střílela i Tereza Vinklárková. Se sedmi chybami skončila 47. Natálie Jurčová sice minula jen třikrát, ale 12,5 km dlouhou trať projela jako druhá nejpomalejší a brala až 58. příčku. Stále se potýká s následky zranění.

Výsledky vytrvalostního závodu juniorek
Analýza závodu

Štvrtecký je formě

Během vytrvalostního závodu juniorů se na stupních vítězů vystřídali všichni čtyři Rusové. Nakonec na nich zůstali dva. Na ten nejvyšší vystoupal Igor Malinovskij, čímž se stal pětinásobným juniorským mistrem světa. Po čtvrté střelbě přitom prohrával o šest sekund se Sturlou Holmem Lægreidem. Oba stříleli za tři. Nor byl ale v cíli o 19,4 sekundy později. Bronz bral Sajd Karimulla Chalili.

Udělat dvě chyby na první ležce, to není ideální vstup do závodu. Jakub Štvrtecký už však na zbývajících položkách jen zdvojnásobil počet svých nepřesností a spolu s třetím nejrychlejším během mohl pomýšlet na nejvyšší příčky. Nakonec bral šesté místo, čímž si vylepšil své maximum z juniorských mistrovství.

Druhý Čech na startu Dominik Štulík byl vůbec nejlepším střelcem závodu. Nepřesně mířil jen jednou na úvodní ležce. Běžecky už to tak skvělé nebylo, přesto může být spokojený s 26. místem.

Výsledky vytrvalostního závodu juniorů
Analýza závodu

Dominik ŠtulíkFoto: Dominik Štulík (Autor: Jiří Zaňát)

Zítra šampionát pokračuje sprintu dorostenek (10:00) a dorostenců (13:00). Velké naděje můžeme vkládat zejména do tria Vítězslav Hornig, Mikuláš Karlík a Tomáš Mikyska.

Medailové pořadí zemí na MSJ 2018
1. rus Rusko 4 1 4 9
2. swe Švédsko 2 0 0 2
3. fra Francie 1 0 2 3
4. pol Polsko 1 0 0 1
5. nor Norsko 0 4 2 6
6. cze Česká republika 0 1 0 1
6. fin Finsko 0 1 0 1
6. ukr Ukrajina 0 1 0 1

Hlavní foto: Jakub Štvrtecký (Autor: Jiří Zaňát)

3 thoughts on “MSJ Otepää: Štvrtecký si ve vytrvalostním závodě vyjel šesté místo, Davidová čtrnácté

  1. Bohužel, lepší už to u Markéty zatím nebude. Nevyspytatelná střelba ji bude kazit závody…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *