Home > Závody > MSJ Otepää: Sprint juniorů ovládl Rus Tomšin. Štvrteckého zradila střelba

MSJ Otepää: Sprint juniorů ovládl Rus Tomšin. Štvrteckého zradila střelba

Jakub Štvrtecký

Špatná střelba zhatila Jakubu Štvrteckému plány na úspěch ve sprintu juniorů. Se čtyřmi chybami skončil až 24. Šesté zlato na Mistrovství světa juniorů v Otepää vybojoval pro Rusko Vasilij Tomšin.

Vasilij Tomšin byl jedním ze sedmi bezchybných biatlonistů, zároveň velmi dobře běžel. Do cíle dorazil o 20,5 sekundy dřív než Francouz Martin Perrillat Bottonet a získal tak na šampionátu své druhé zlato. Třetí Bělorus Dzmitry Lazouski ztrácel 24,6 sekundy. Na rozdíl od Rusa zbylí medailisté jednou chybovali.

Martin Perrillat BottonetFoto: Martin Perrillat Bottonet (Autor: Jiří Zaňát)

Jakub Štvrtecký bohužel nenavázal na dobré výkony z předešlých závodů. Na ležce strávil 50 sekund a ještě minul poslední terč. Na stojce se trefil jen dvakrát a skončil 24. se ztrátou více než dvou minut.

Pro Dominika Štulíka se závod vyvíjel líp. Po nule na úvodní střelbě držel solidní 19. příčku. Vestoje ale udělal dvě chyby a s pomalým během obsadil až 63. místo. Šampionát pro něj skončil předčasně.

Výsledky závodu
Analýza závodu

Závěrečný den v Otepää bude nabitý. Stíhací závody postupně odjedou dorostenky (10:00), dorostenci (11:00), juniorky (13:15) a junioři (14:20). Juniorské kategorie odvysílá živě ČT sport.