Home > Závody > MSJ Otepää: Markéta Davidová vybojovala ve sprintu stříbro!

MSJ Otepää: Markéta Davidová vybojovala ve sprintu stříbro!

Markéta Davidová

Česká reprezentace posbírala na Mistrovství světa juniorů v Otepää už tři cenné kovy. O nejnovější přírůstek do sbírky se postarala ve sprintu juniorek stříbrná Markéta Davidová. Nestačila jen na Polku Kamilu Żukovou.

Markéta Davidová dnes měla co napravovat po ne úplně vydařeném vytrvalostním závodě. A pustila se do toho zhurta. První kolo zvládla nejrychleji, navíc ho zakončila čistou střelbou. Rovněž čistá Kamila Żuková za ní zaostávala o 19,8 sekundy.

Pak ale Polka začala zrychlovat, navíc zvládla líp střelbu vestoje. Zatímco udělala jednu chybu, tak česká reprezentantka musela kroužit dvakrát. Żuková rázem získala náskok 15 sekund, který cestou do cíle zvýšila na 26 sekund. V Otepää tak slaví druhé zlato.

A Davidová první medaili nejen na tomto šampionátu, ale i mezi juniorkami. Dosud měla stříbro a bronz z dorostenecké kategorie.

Další biatlonistky byly běžecky úplně jinde než Polka s Češkou. Třetí nejrychlejší Ruska Valerija Vasněcovová na ně ztrácela minutu, resp. 48 sekund. Udělala však dvě chyby, a tak se na čtvrtém místě dívala na záda bronzové Myrtille Bègueové. Francouzka střílela čistě.

S více než tříminutovou ztrátou skončila 30. Tereza Vinklárková. Natálie Jurčová ztrácela z 52. místa více než pět minut. Obě střílely za 1+1.

Výsledky sprintu juniorek
Analýza závodu

Ve 13:00 se dostanou do akce i junioři. Závod můžete sledovat živě na webu ČT sport.

Medailové pořadí zemí na MSJ 2018
1. rus Rusko 5 1 4 10
2. swe Švédsko 3 0 1 4
3. pol Polsko 2 0 0 2
4. fra Francie 1 0 3 4
5. nor Norsko 0 4 2 6
6. cze Česká republika 0 2 1 3
7. fin Finsko 0 2 0 2
8. ita Itálie 0 1 0 1
8. ukr Ukrajina 0 1 0 1

Foto: Markéta Davidová (Autor: Jiří Zaňát)

2 thoughts on “MSJ Otepää: Markéta Davidová vybojovala ve sprintu stříbro!

  1. Obrovské blahopřání… Je to velký úspěch Markéty Davidové a českého biatlonu.
    V souvislost s tím se musím ptát: kam se ztrácejí talenty? Kam zmizel David Tolar? A hlavně Simona Maříková (která by mohla zápolit právě s Davidovou) – co se s ní stalo? Někde čtu, že přestala závodit ze zdravotních důvodů, jinde zas že kvůli studiu… kde je pravda?

    1. Simona ukončila kariéru kvůli vleklým problémům s páteří. Dnes je trenérkou v Letohradském klubu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *