Home > Závody > MSJ Otepää: Stíhací závody patřily ruským dorostencům. Češi se trápili na střelnici

MSJ Otepää: Stíhací závody patřily ruským dorostencům. Češi se trápili na střelnici

Mikuláš Karlík

Loučení českých dorostenců s Mistrovství světa juniorů v Otepää nebylo příliš povedené. Mohla za to především špatná střelba. Naopak se dařilo Rusům a Ruskám, ze zlatých medailí se radovali Anastasija Gorejevová a Andrej Vjuchin.

Zlato má Gorejevová, Grónsko sahalo po medaili

Ruska Anastasija Gorejevová se dostala do vedení už po první střelbě a udržela ho až do konce. O zlato ji nepřipravily ani tři chyby vestoje. Na stupních vítězů ji doplnily biatlonistky s čísly 14 a 16.

Němka Franziska Pfnürová byla ve stíhačce nejrychlejší a vysloužila si stříbro. Bronz brala Švýcarka Amy Basergaová. Jen těsně unikla premiérová medaile Grónsku. Ukaleq Slettemarková, dcera legendárního dua Oysteina a Uiloq, doběhla čtvrtá.

Z páté příčky odstartovala Tereza Voborníková, ale už na úvodní položce udělala dvě chyby. Pak přidala další čtyři a skončila 20. Trestná kola se nevyhnula ani 28. Ivě Křižovičové, 29. Petře Suché a 42. Karolíně Dusilové.

Výsledky stíhacího závodu dorostenek
Analýza závodu

Tereza VoborníkováFoto: Tereza Voborníková (Autor: Jiří Zaňát)

Naprostý triumf Rusů, Karlík minul 10 terčů

Od druhé položky ruští dorostenci obsadili stupně vítězů a vydrželo jim to až do cíle. Vítěz předešlých třech závodů Michajl Pervušin byl poprvé poražen po tom, co udělal čtyři chyby stejně jako Andrej Vjuchin. Ten byl ale nejrychlejší na trati, díky čemuž vybojoval zlato. Bronz těsně uhájil Alexej Ogorelkov před rychlým Norem Filipem Andersenem.

Cestu Rusů za obsazením celého pódia trochu pootevřela i absence bronzového ze sprintu Vítězslava Horniga. Hlavní zodpovědnost tak ležela na Mikuláši Karlíkovi, který už ale na první střelbě čtyřikrát chyboval. Celkem dnes obkroužil 10 trestných kol a dojel 30.

Jakub Kocián naproti tomu udělal jen dvě chyby a posunul se z 44. příčky na 35. Tomáš Mikyska musel najet šest trestných okruhů a skončil 43. Polovičního úspěchu pro naše barvy dosáhl aspoň sedmý Alex Cisar, ale i jeho musí mrzet sedm nepřesností.

Výsledky stíhacího závodu dorostenců
Analýza závodu

Alex CisarFoto: Alex Cisar (Autor: Jiří Zaňát)

Šampionát uzavřou sprintu juniorek (13:15) a juniorů (14:20). Živě je odvysílá ČT sport.

Medailové pořadí zemí na MSJ 2018
1. rus Rusko 8 2 5 15
2. swe Švédsko 3 0 1 4
3. pol Polsko 2 0 0 2
4. fra Francie 1 1 3 5
5. nor Norsko 0 4 3 7
6. cze Česká republika 0 2 1 3
7. fin Finsko 0 2 0 2
8. ita Itálie 0 1 0 1
8. ger Německo 0 1 0 1
8. ukr Ukrajina 0 1 0 1
11. sui Švýcarsko 0 0 1 1

Hlavní foto: Mikuláš Karlík (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *