Home > Závody > Na IBU Cupu ve Sjusjøenu uspěly smíšená dvojice Francie a štafeta Ruska

Na IBU Cupu ve Sjusjøenu uspěly smíšená dvojice Francie a štafeta Ruska

Julia Simonová

Biatlonisty a biatlonistky v norském Sjusjøenu mlha přivítala a taky se s nimi rozloužila. Nejlíp se s ní v nedělních závodech IBU Cupu vypořádaly smíšená dvojice Francie a smíšená štafeta Ruska. Češi se výrazněji neprosadili.

Smíšené dvojice: Francie udolala Švédsko

Prakticky po celý závod smíšených dvojic se na čele střídaly Francie a Švédsko. Zlom přišel až na třetím úseku, kde Julia Simonová najela na Elisabeth Högbergovou 25 sekund.

Antonin Guigonnat měl před závěrečnou položkou už více než 40sekundový náskok, a tak si mohl dovolit i trestné kolo. Do cíle dorazil o 36,7 sekundy rychleji než Tobias Arwidson. Třetí skončilo po skvělé stíhací jízdě rakouské duo Katharina Innerhoferová a David Komatz. Innerhoferová totiž hned na úvod absolvovala trestný okruh.

Česká dvojice neoslnila, ani nepropadla. Včerejší čistá střelkyně Veronika Zvařičová musela už na prvním úseku třikrát dobíjet a předávala jako sedmá. Jedno dobíjení následně přidal Ondřej Hošek a podržel sedmou pozici.

Po třetím úseku už byl český tým až desátý, když si Zvařičovou výrazně zbrzdilo trestné kolo na stojce. Hošek následně zastřílel dvakrát čistě a zařídil posun na konečnou osmou příčku.

Češi v akci
Střelba Čas střelby Běh
7. Veronika Zvařičová 0+3 1:50,7 31. +6,0 7.
5. Ondřej Hošek 0+1 1:09,3 15. +8,4 7.
15. Veronika Zvařičová 1+5 1:59,5 31. +14,8 13.
4. Ondřej Hošek 0+0 58,8 7. +19,7 11.

VýsledkyAnalýza závodu

Smíšená štafeta: Dominovalo Rusko, Česko se trápilo

O vítězné štafetě bylo jasno prakticky už před polovinou závodu. Irina Usluginová navázala na slušnou práci Uľjany Kajševové, která předávala jen o kousek za vedoucí Ukrajinou, a vyjela pro dva zbývající členy ruské štafety náskok 42,3 sekundy.

Alexandr Povarnicyn a Alexej Slepov už měli lehkou práci, zvlášť když v tu dobu druhé Polsko nemělo tak dobré muže. Boj o druhé místo tak probíhal mezi Francií a Německem. Na třetím úseku měl navrch Němec Michael Willeitner, ale na závěrečném úseku zařídil druhou příčku pro Francii Fabien Claude.

Šance české štafety na dobrý výsledek vyhasly už na prvním úseku. Markéta Davidová byla sice ze všech nejrychlejší, ale také nejméně přesná. Se dvěma trestnými koly předávala až jako patnáctá se skoro dvouminutovou ztrátou.

Stejná pozice patřila českému kvartetu i po druhém úseku a po dalších dvou trestných kolech Ludmily Horké. Nic se nezměnilo ani po výkonu Lukáše Kristejna, který se těsně vyhnul nepopulárnímu kolečku. Jednou ho musel obkroužit Tomáš Vojík, ale i tak se posunul na konečné 14. místo.

Češi v akci
Střelba Čas střelby Běh
15. Markéta Davidová 2+6 2:20,0 20. 0,0 1.
17. Ludmila Horká 2+6 2:22,8 19. +32,9 7.
12. Lukáš Kristejn 0+4 1:28,1 8. +53,3 13.
13. Tomáš Vojík 1+5 1:36,9 12. +1:25,0 11.

VýsledkyAnalýza závoduPohár národů mužůPohár národů žen

IBU Cup pokračuje za dva týdny ve švýcarském Lenzerheide.

Hlavní foto: Julia Simonová (Autor: Marcus Cyron, pod licencí BY-SA)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *