Home > Závody > SP Östersund: Rakouská dvojice byla suverénní, ta česká končí desátá

SP Östersund: Rakouská dvojice byla suverénní, ta česká končí desátá

Simon Eder

První vítězství v olympijské sezóně míří do Rakouska. Lisa Hauserová se Simonem Ederem potvrdili roli favoritů a podruhé v kariéře ovládli závod smíšených dvojic. Jessica Jislová a Michal Šlesingr příliš neoslnili na střelnici a skončili desátí.

Výhra pro rakouské rychlostřelce

Lisa Hauserová a Simon Eder vyhráli poslední smíšené dvojice v minulé sezóně a přemožitele nenašli ani v těch úvodních v nové sezóně. Na své soupeře získávali tradičně rychlou a navíc velmi přesnou střelbou. Eder dokonce ani jednou nechyboval, Hauserová dobíjela dvakrát.

Rakousko vyhrálo rozdílem 16,5 sekundy před německou dvojicí Vanessa Hinzová a Erik Lesser. Klíčový byl především skvělý Lesserův finiš. Dlouho to totiž vypadalo, že si to o druhé místo rozdají domácí Švédsko a Kazachstán.

Jenže mladý Švéd Sebastian Samuelsson úplně nezvládl poslední střelbu a dojel až pátý, těsně za Francií. Favorizované duo Marie Dorinová Habertová a Martin Fourcade předvedlo nevýrazný výkon s deseti dobíjeními.

Erik LesserFoto: Erik Lesser (Autor: Martin Kaděrka)

Šťastný Kazachstán na třetím místě

Překvapivé třetí místo zamířilo do Kazachstánu. Galina Višněvská byla tou vůbec nejlepší ženou dnešního závodu, ani jednou nechybovala a výborně běžela. Statečně se držel i Maxim Braun, kterému nakonec přálo i štěstí.

V závěru se totiž srazili v té době o třetí příčku bojující Ukrajinec Dmytro Pidručnyj a Ital Thomas Bormolini. Na zledovatělé trati upadla během svého druhého úseku i Rosanna Crawfordová. S Christianem Gowem přitom Kanadu držela na předních místech.

Galina VišněvskáFoto: Galina Višněvská (© Almaty 2017)

Kolem desátého místa se od začátku závodu pohybovali Jessica Jislová a Michal Šlesingr. Jislová nasbírala během závodu čtyři dobíjení, Šlesingr šest. Oba navíc poměrně pomalu stříleli a sekundy na ty nejlepší ztráceli i na trati. Nakonec dojeli desátí, což je i tak druhý nejlepší výsledek českého biatlonu v této disciplíně.

Češi v akci
Střelba Čas střelby Běh
11. Jessica Jislová 0+2 1:11,0 15. +26,6 29.
17. Michal Šlesingr 0+3 1:17,4 39. +13,6 15.
9. Jessica Jislová 0+2 1:02,9 17. +26,0 19.
10. Michal Šlesingr 0+3 1:16,0 13. +35,9 17.

Michal ŠlesingrFoto: Michal Šlesingr (Autor: Jiří Zaňát)


Výsledkový servis


Hlavní foto: Simon Eder (Autor: Martin Kaděrka)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *