Home > Preview > SP Östersund: Sezónu otevírají mixy (startovní listiny)

SP Östersund: Sezónu otevírají mixy (startovní listiny)

Michal Krčmář

Rozdílné strategie zvolily jednotlivé týmy pro úvodní závody Světového poháru v Östersundu. Třeba Francie nasadila to nejlepší do smíšených dvojic, Česko zase sází na smíšenou štafetu.

Smíšené dvojice
Neděle 26. 11. | 14:15
cze 9. Jislová, Šlesingr
Startovní listina

Teprve pošesté se pojede závod smíšených dvojic, z toho potřetí v Östersundu. O určení jasných favoritů se postarali francouzští trenéři, když nominovali Marii Dorinovou Habertovou a Martina Fourcada. Toto duo bude usilovat už o třetí společnou výhru, ta poslední přišla právě před rokem v Östersundu.

Druhé místo budou obhajovat rychlostřelci Lisa Hauserová a Simon Eder. Rakouský pár už dokázal i zvítězit, a to loni v Kontiolahti. Výhru v této disciplíně poznal i Lars Birkeland, před dvěma lety v Östersundu s Kaiou Nicolaisenovou. Teď po jeho boku bude stát Hilde Fenneová, která ukázala v testovacích závodech slušnou formu.

Vedle Edera či Birkelanda je rychlou střelbou proslulý i Erik Lesser. V německé dvojici ho doplní spolehlivá Vanessa Hinzová. Disciplína hodně založená na střelbě by mohla svědčit i ukrajinskému duu Vita Semerenková a Dmytry Pidručnyj nebo Kanaďanům Rosanně Crawfordové a Nathanu Smithovi.

Smíšené dvojice si premiérově vyzkouší Jessica Jislová a Michal Šlesingr. Je otázkou, jak moc přizpůsobí svou obvyklou rychlost střelby jiným závodníkům, kteří si právě na této dovednosti zakládají. A případně jestli to nebude na úkor přesnosti. Každopádně bude těžké navázat na šesté místo, které vybojovali letos v Kontiolahti Gabriela Koukalová a Ondřej Moravec.

Jessica JislováFoto: Jessica Jislová (Autor: Marcus Cyron, pod licencí BY-SA)

Smíšená štafeta
Neděle 26. 11. | 17:10
cze 7. Puskarčíková, Vítková, Moravec, Krčmář
Startovní listina

Papírově to nejlepší Francie postavila  do smíšených dvojic, ale i tak bude patřit k největším favoritům smíšené štafety. Anaïs Bescondová a Simon Desthieux se před sezónou ukazovali ve velmi dobrém světle a problém by neměl nastat ani u Anaïs Chevalierové a u Jeana-Guillaumeho Béatrixe.

Vítězství sice bude ohajovat Norsko, ale z loňské sestavy zbyl jen Johannes Thingnes Bø. Citelná je především absence Marte Olsbuové, kterou bude muset nahradit mladá Ingrid Tandrevoldová. U Tiril Eckhoffové bude riziko při střelbě a úplně 100% nebyl před sezónou ani Emil Hegle Svendsen.

Lépe by na tom mohlo být Německo. To bude sázet především na duo Benedikt Doll a Arnd Peiffer, které v minulé sezóně bylo u dvou druhých míst. Třetí byla loni v Östersundu Itálie, která nasazuje prověřenou a velmi kvalitní čtveřici Lisa Vittozziová, Dorothea Wiererová, Dominik Windisch a Lukas Hofer.

V nabité konkurenci se chtějí prosadit i Češi. Kdysi výkladní disciplína našeho biatlonu nebyla v posledním ročníku tak úspěšná. Maximem bylo šesté místo v Kontiolahti. Tehdy mimochodem startovala podobná sestava jako dnes. Eva Pukarčíková na prvním úseku, Veronika Vítková na druhém a Michal Krčmář v roli finišmana. Jen třetím do party je místo Michala Šlesingra Ondřej Moravec.

Česká štafeta má jistě medailové ambice, ale také může skončit trochu vzádu. Na dobré výsledky totiž budou útočit i Švédsko, Ukrajina či Rusko.


Ještě před startem samotných závodů si nezapomeňte natipovat pořadí nejlepší šestky v tipovací hře na webu tipujbiatlon.cz. Hraje se mimo jiné o oblečení české reprezentace. Hra je zcela zdarma.

Hlavní foto: Michal Krčmář (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *