Home > Závody > Na Mistrovství Rakouska zvítězili Felix Leitner a Katharina Innerhoferová

Na Mistrovství Rakouska zvítězili Felix Leitner a Katharina Innerhoferová

Mistry Rakouska ve vytrvalostních závodech se v sobotu v Obertilliachu stali Felix Leitner a Katharina Innerhoferová. Oběma se dařilo i o týden dřív na Rakouském poháru v Hochfilzenu.

Neporazitelná Innerhoferová

Katharina Innerhoferová zůstala ve všech třech závodech neporažená. Sprint ovládla i přes tři trestná kola, bezchybná Christina Riederová na ni ztratila 20 sekund. Ve stíhačce byl náskok čtyřikrát nepřesné Innerhoferové na Riederovou minutový, bronz v obou závodech Rakouského poháru brala Lisa Hauserová.

Do třetice Innerhoferová uspěla už v rámci Mistrovství Rakouska v Obertilliachu. Ani ve vytrvalostním závodě se nevyvarovala chyb, konkrétně čtyř, ale i tak vyhrála o 35 sekund před Dunjou Zdoucovou a o minutu a 4 sekundy před Lisou Hauserovou. Obě chybovaly dvakrát.

Kathi Innerhofer und Felix Leitner holen sich den Österreichischen Meistertitel am Skiroller. 💥#readywhenyouare #austriapowerteam @ Langlauf- und Biathlonzentrum Osttirol

Zveřejnil(a) ÖSV Biathlon dne Sobota 14. září 2019

Leitner uspěl dvakrát

Sprint mužů v Hochfilzenu vyhrál Dominik Landertinger, když v souboji jednou chybujících porazil Patricka Jakoba o 46,5 sekundy. Třetí Felix Leitner po třech trestných kolech ztrácel 56,3 sekundy.

Vítěz sprintu do stíhačky nezasáhl, a tak ulehčil cestu k vítězství Leitnerovi. Ten měl se třemi nepřesnostmi náskok více než minuty a půl na Tobiase Eberharda, třetí Klaus Leitinger ztrácel přes dvě minuty.

Chybou (celkově třetí) na závěrečné položce se o mistrovský titul ve vytrvalostním závodě připravil Julian Eberhard. Na vítězného Felixe Leitnera totiž ztratil 50,6 sekundy. Skoro o dvě minuty pomalejší byl třetí Harald Lemmerer. Pátý Dominik Landertinger doplatil na špatnou mušku, minul šest terčů.

Výsledky sprintů (pohár)
Výsledky stíhacích závodů (pohár)
Výsledky vytrvalostních závodů (mistrovství)

Foto: Katharina Innerhoferová (Autor: Wikijunkie, pod licencí BY-SA)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *