Home > Novinky > Dvojnásobná mistryně světa Miriam Neureutherová ukončila kariéru

Dvojnásobná mistryně světa Miriam Neureutherová ukončila kariéru

Dvojnásobná mistryně světa v biatlonu a stříbrná olympijská medailistka v běhu na lyžích Miriam Neureutherová ukončila kariéru. Dává přednost rodině.

„Myslím, že tohle téma mám definitivně vyřešené,“ řekla v úterý v Mnichově Miriam Neureutherová, dřívě Gössnerová. Devětadvacetiletá biatlonistka, která po svatbě převzala příjmení lyžaře Felixe Neureuthera, se chce věnovat rodině. Dcera Matilda se totiž dočká sourozence.

„Zjistila jsem, že existují v mém životě důležitější věci,“ dodala při představení dětské knihy o zdravé stravě, kterou napsala se svým manželem.

Neureutherová se v říjnu 2017 poprvé stala matkou a přerušila kariéru. Poté avizovala, že se vrátí k běhu na lyžích. Nakonec se nekoná ani tento návrat, v srpnu oznámila, že očekává narození druhého potomka.

Rodačka z Garmisch-Partenkirchenu se v biatlonu trvale neprosadila hlavně kvůli kolísavé úspěšnosti střelby. Nejlíp jí vyšel ročník 2012/13, během kterého posbírala tři individuální výhry ve Světovém poháru (další už nepřidala) a celkově skončila devátá. Na světových šampionátech v letech 2011 a 2012 byla součástí zlaté ženské štafety.

Zdroj: FOCUS
Foto: Miriam Neureutherová (Autor: Sean Rowe, pod licencí BY-NC-ND)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *