Home > Závody > Na slovinském šampionátu zazářil junior Alex Cisar. Vyhrál mezi dospělými

Na slovinském šampionátu zazářil junior Alex Cisar. Vyhrál mezi dospělými

Alex Cisar

Alex Cisar opět potvrdil, jak velký talent v sobě skrývá. Syn českého otce a slovinské matky ovládl na víkendovém Mistrovství Slovinska v Pokljuce hromadný start jak mezi juniory, tak mezi dospělými. O den dřív slavil vítězství ve sprintu juniorů.

Závodů v Pokljuce se nezúčastnil Jakov Fak, který před týdnem vybojoval stříbro na šampionátu běžců.

Toho ve sprintu využil Rok Tršan, když s čistou střelbou o 34 sekund zdolal dvakrát nepřesného Klemena Bauera. Třetí skončil s jedním omylem a ztrátou 54 sekund Miha Dovžan.

Alex Cisar udělal dvě chyby, což mu stačilo na čtvrté místo absolutně a jasné vítězství mezi juniory. V následném hromadném startu se ovšem dopustil jediné nepřesnosti a zvítězil i v absolutním pořadí.

Druhý Tršan chyboval čtyřikrát a na Cisare ztratil 27,5 sekundy. O dalších 5 sekund zpět byl Dovžan, na Bauera tentokrát medaile nezbyla.

Ta vikend je na Pokljuki potekalo državno prvenstvo v poletnem biatlonu. Po včerajšnji zmagi med mlajši člani sem danes osvojil prvo mesto med člani 🦅

Zveřejnil(a) Alex Cisar dne Neděle 15. září 2019

Ženám při absenci Uršky Pojeové jasně vládla Polona Klemenčičová. Ve sprintu i přes dvě chyby porazila jednou nepřesnou Ninu Zadravecovou. Třetí Živa Klemenčičová ztrácela už přes minutu a půl.

I v hromadném startu musela Polona Klemenčičová na dvě trestná kola. Ta absolvovala také Lea Einfaltová, která dojela druhá s mankem minuty a půl. Druhý bronz získala Živa Klemenčičová.

Výsledky sprintů
Výsledky hromadných startů

Foto: Alex Cisar (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *