Home > Závody > Švýcarský Nordic Weekend ovládli Aita Gasparinová a Sebastian Stalder

Švýcarský Nordic Weekend ovládli Aita Gasparinová a Sebastian Stalder

Aita Gasparinová

Tři závody ve třech dnech absolvovali švýcarští biatlonisté v rámci Nordic Weekendu v Andermattu. Celkové pořadí ovládli Aita Gasparinová a Sebastian Stalder.

V pátek se jel prolog na 3,3 kilometru a 2 střelby, během kterých se mohlo třikrát dobíjet. Závod žen byl soubojem dvou biatlonistek, které se vyhnuly trestnému kolu. Vyhrála Elisa Gasparinová o 4,5 sekundy před Irene Cadurischovou. Mezi muži byl nejlepší Benjamin Weger, druhého Serafina Wiestnera porazil o 16,6 sekundy.

Sobota nabídla zkrácené vytrvalostní závody na 12, resp. 15 kilometrů. Tři chyby na poslední střelbě připravily o druhou výhru Elisa Gasparinovou, a tak se tentokrát z triumfu radovala její mladší sestra Aita. Ta byla s jednou chybou o minutu rychlejší, mezi sesterské duo se ještě dostala Cadurischová.

I v závodě mužů vyhrál ten nejpřesnější. Talentovaný Sebastian Stalder minul jediný terč a díky tomu měl na druhého Serafina Wiestnera (2 chyby) náskok 48 sekund. Favorizovaný Weger skončil s osmi chybami až pátý.

Na závěr biatlonisté vybíhali (bez lyží) 6,5 kilometru dlouhý kopec, startovalo se hendikepově. Na vrchol doběhla jako první Aita Gasparinová, o 2 minuty a 44 sekund před Irene Cadurischovou a o 3 minuty a 17 sekund před Lenou Häckiovou.

Všem mužům pak pořádně naložil Sebastian Stalder, který měl v cíli náskok více než 4 minut na Serafina Wiestnera (startoval jen půl minuty po Stalderovi) a více než 5 minut na Benjamina Wegera.

Výsledky prologů
Výsledky zkrácených vytrvalostních závodů
Celkové výsledky

Foto: Aita Gasparinová (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *