Home > Novinky > Nejlepší běloruský biatlonista posledních let Vladimir Čepelin ukončil kariéru

Nejlepší běloruský biatlonista posledních let Vladimir Čepelin ukončil kariéru

Vladimir Čepelin

Běloruský biatlon se v poměrně krátké době rozloučil s další výraznou postavou posledních let. V průběhu přípravy ukončil kariéru lídr mužské reprezentace Vladimir Čepelin.

Informaci jako první přinesl server sputnik.by, který citoval trenéra běloruských mužů Olega Ryženkova. „Naše sestava je stabilní. Patří do ní všichni sportovci, kteří byli v květnu na soustředění v Raubiči a v červnu v Cachkadzoru – Smolskij, Jaljotnau, Bočarnikov, Varabej, Krjuko, Lazuski a Labastau. S jedinou výjimkou, kterou je Čepelin. Vladimir se rozhodl, jak se rozhodl: Ukončil kariéru.“

Konec kariéry následně potvrdila i Běloruská biatlonová federace. Vladimir Čepelin se během přípravy nechal slyšet, že cítí velkou únavu, schází mu motivaci a uvažuje o odchodu do sportovního důchodu. V půlce července oslaví 31. narozeniny, patřil mezi nejzkušenější členy běloruské reprezentace.

Vrchol jeho kariéry přišel na začátku sezóny 2016/17. Ve vytrvalostním závodě v Östersundu skončil třetí za Martinem Fourcadem a Johannesem Thingnesem Bøm. Zadařilo se mu i o pár měsíců dřív na Mistrovství světa v Oslu, kde obsadil dvakrát 13. místo.

S běloruskou smíšenou štafetou v Kontiolahti v roce 2015 jen těsně nedosáhl na světovou medaili, na olympiádě v Pchjongčchangu se zase podílel na pátém místě. Na Mistrovství světa juniorů v roce 2009 získal se štafetou bronz.

Zdroj: sputnik.by
Foto: Vladimir Čepelin (Autor: Petr Zbranek)

2 thoughts on “Nejlepší běloruský biatlonista posledních let Vladimir Čepelin ukončil kariéru

  1. Na MSJ 2009 (Canmore?). Každému čtenáři je snad jasné, že vzhledem k jeho věku to nebylo v letošním roce. Chyby či překlepy ale děláme všichni, a tahle malá chybička nic neubírá na obsahu informace a kvalitě článku. Díky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *