Home > Téma > 5 nejlepších momentů kariéry Fredrika Lindströma

5 nejlepších momentů kariéry Fredrika Lindströma

Fredrik Lindström

Švéd Fredrik Lindström do kolotoče Světového poháru naskočil po skvělých výkonech a prvních místech v nižším IBU Cupu v roce 2008. Po jedenácti sezónách mezi elitou se rozhodl biatlonovou kapitolu ve svém životě uzavřít a ukončil sportovní kariéru. Tady je souhrn těch nejlepších momentů, které jako sportovec zažil.

1) Zlato z Pchjongčchangu

Poslední biatlonový závod na Zimních olympijských hrách v Pchjongčchangu se zaryl do paměti všem – jak fanouškům, tak samotným biatlonistům, a to především těm ze Švédska. Průběh mužské štafety přinášel jeden zvrat za druhým a z chyb svých soupeřů dokázalo nejlépe těžit kvarteto ve složení Peppe Femling, Jesper Nelin, Sebastian Samuelsson a Fredrik Lindström, jež jako jediné nemuselo ani na jedno trestné kolo. Finišman Lindström dojel do cíle s téměř minutovým náskokem na druhé Norsko a zpečetil tak senzační titul olympijských vítězů pro švédský výběr.

2) Dvakrát bronz z mistrovství světa

V roce 2012 si Švéd poprvé sáhnul na bronzovou medaili na světového šampionátu konaném v německém Ruhpoldingu. V závodu s hromadným startem skončil třetí, jen těsně o čtyři desetiny sekundy za svým krajanem Björnem Ferrym a tři sekundy za vítězem Martinem Fourcadem. Bronz zopakoval i o rok později v Novém Městě na Moravě, tentokrát však v individuálním závodu, kdy ho dokázal porazit pouze Američan Tim Burke a opět Martin Fourcade.

Fredrik Lindström
Foto: Fredrik Lindström (Autor: Sean Rowe, pod licencí BY-NC-ND)

3) Jediné individuální zlato z Itálie

Jediné individuální vítězství ve Světovém poháru si Fredrik Lindström připsal v roce 2012 při zastávce v italském Antholzi. Ve sprintu zde suverénně vyhrál s náskokem 18 sekund na druhého Rusa Jevgenije Garaničeva. Již předtím se však v roce 2009 postavil na nejvyšší stupínek v kanadském Whistleru s mužskou štafetou a o rok později ve slovinské Pokljuce se štafetou smíšenou.

4) Třikrát pod pěti kruhy

Kromě zmiňované olympiády v jihokorejském Pchjongčchangu se švédský biatlonista zúčastnil her i v roce 2010 a 2014. Ve Vancouveru se tehdy dvaadvacetiletý Lindström nejlépe umístil s mužskou štafetou, v níž závod odstartoval na prvním úseku a finišman Björn Ferry cílovou rovinkou projel na čtvrtém místě. Nejlepší individuální výsledek pod pěti kruhy si vyjel o čtyři roky později v Soči, kde v závodu s hromadným startem dojel na šestém místě s minutovou ztrátou na prvního Nora Emila Hegle Svendsena.

5) Debut ve Světovém poháru v devatenácti letech

V rakouském Hochfilzenu v roce 2008 se tehdy teprve devatenáctiletý Švéd podíval mezi elitu Světového poháru vůbec poprvé. Ve sprintu dvakrát minul a patřilo mu 47. místo. Na svůj první závod však sám biatlonista rád vzpomíná, po cestě na hotel se s ním totiž začal bavit jeho tehdejší velký idol Ole Einar Bjørndalen.

Seriál Biatlonová loučení

Simon Fourcade
Laura Dahlmeierová
Anastasia Kuzminová
Gabriela Koukalová
Matej Kazár
Michael Rösch
Rosanna Crawfordová
Fredrik Lindström
Daniel Mesotitsch
Nathan Smith
Henrik L’Abée-Lund

Hlavní foto: Fredrik Lindström (Autor: Andreaze/Wikipedia, pod licencí BY-SA)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *