Home > Novinky > Němci poslali do Osla 16 biatlonistů včetně čerstvých mistrů světa

Němci poslali do Osla 16 biatlonistů včetně čerstvých mistrů světa

Denise Herrmannová

Maximální počet 16 biatlonistů bude reprezentovat Německo na závěrečném podniku Světového poháru v norském Oslu. K obvyklým 12 účastníkům se přidává čtveřice, která si vybojovala účast na základě výsledků z IBU Cupu.

Německý tým prožil úspěšné Mistrovství světa, ze švédského Östersundu si odvezl sedm medailí. O ty nejcennější se postarali Arnd Peiffer a Denise Herrmannová. Laura Dahlmeierová získala dva bronzy, jeden vybojovala i Herrmannová. Stříbro patřilo mužské a smíšené štafetě.

Všichni medailisté se představí i v Oslu, v početné sestavě se ovšem dostalo také na méně známá jména. Dvaadvacetiletou Janinu Hettichovou čeká dokonce debut ve Světovém poháru, čtyřiadvacetiletý Lucas Fratzscher si odbyl premiéru letos 93. místem v Oberhofu.

Fratzscher se do Osla kvalifikoval jako druhý muž celkového hodnocení IBU Cupu, desátá příčka zase mezi elitu poslala Philippa Horna. Hettichová je čtvrtá, na druhé pozici figuruje zkušená Nadine Horchlerová. Ani ta nepřijde o finále Světového poháru.


Německá nominace pro SP v Oslu

Muži: Benedikt Doll, Lucas Fratzscher, Philipp Horn, Johannes Kühn, Erik Lesser, Philipp Nawrath, Arnd Peiffer, Roman Rees

Ženy: Laura Dahlmeierová, Denise Herrmannová, Janina Hettichová, Franziska Hildebrandová, Vanessa Hinzová, Karolin Horchlerová, Nadine Horchlerová, Franziska Preußová

Zdroj: DSV
Foto: Denise Herrmannová (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *