Home > Novinky > Anaïs Chevalierová vynechá nadcházející sezónu. Čeká miminko

Anaïs Chevalierová vynechá nadcházející sezónu. Čeká miminko

Anaïs Chevalierová

V loňské sezoně byla ve Světovém poháru nejlépe postavenou Francouzkou. Ženské štafetě pomohla ke zlatu a dvěma bronzům, sama vybojovala stupně vítězů třikrát. V sezóně 2019/20 ale Anaïs Chevalierovou neuvidíme. Od biatlonových povinností se na podzim přesune k těm mateřským. Prvního potomka čeká se svým manželem Martinem Bouchetem, za kterého se provdala před dvěma lety.

Hlavní cíl: prosinec 2020 a ZOH 2022

Anaïs Chevalierová se radostnou novinkou pochlubila tento týden na svém facebookovém profilu. „K tréninku se vracím v dobré společnosti, už víc než tři měsíce nejsem sama. Na podzim se stanu mámou,“ svěřila se šestadvacetiletá biatlonistka.

I když vynechá sezónu 2019/20, s tréninkem zatím rozhodně nepřestává, nastínila jen drobné změny. „Do konce června zůstanu s týmem, trénink na druhou část léta zveřejním po konzultaci s trenéry i lékařským personálem.“

Po mateřské dovolené se plánuje vrátit k tréninku příští rok na jaře. Hlavním plánem Chevalierové je skloubit biatlon a mateřské povinnosti tak, aby se mohla do kolotoče Světového poháru vrátit v první půli sezóny 2020/21, konkrétně v prosinci. Dlouhodobějším cílem jsou pro ni Zimní olympijské hry v Pekingu v roce 2022.

Anaïs Chevalierová debutovala ve Světovém poháru v roce 2013. Na stupních vítězů stála od té doby šestadvacetkrát, z toho osmkrát nejvýše (počítány i štafety). Svých zatím životních výsledků dosáhla v sezóně 2016/17 – v Novém Městě poprvé vyhrála závod Světového poháru, na šampionátu v Hochfilzenu vybojovala bronz, další dvě medaile přidala ze štafet. V celkovém hodnocení skončila sedmá. Úspěšný pro ni byl i debut na Zimních olympijských hrách v Pchjongčchangu, odkud si odvezla štafetový bronz.

Hlavní foto: Anaïs Chevalierová (Autor: Petr Zbranek)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *