Home > Závody > Neomylná Wiererová vyhrála hromadný start ve Sjusjøenu, Davidová šestá

Neomylná Wiererová vyhrála hromadný start ve Sjusjøenu, Davidová šestá

Biatlonistky mají za sebou i druhý test před ostrým startem sezóny. Hromadný start v norském Sjusjøenu vyšel nejlépe Dorothee Wiererové, která trefila všechny terče. Pouze jednou zaváhala šestá Markéta Davidová.

Úspěšný víkend Wiererové

Na start se postavilo 76 biatlonistek, přičemž lepší polovina ze sobotního sprintu střílela jako první. Na čelních pozicích se od začátku pohybovala Dorothea Wiererová, která byla jednou ze čtyř bezchybných biatlonistek.

V závěrečném kole ji mohutně stahovala jen jednou nepřesná Denise Herrmannová, ale nakonec Italce o pět sekund podlehla. Wiererová si tak z Norska odváží vítězství a třetí místo ze včera. Dnes patřil třetí pódiový stupínek Marte Olsbuové Røiselandové.

Norka udělala jednu chybu, stejně jako čtvrtá Němka Franziska Preußová. Pátá Tiril Eckhoffová chybovala dvakrát, ale kompenzovala to nejrychlejším běžeckým časem. Herrmannová za ní zaostala o tři sekundy.

Rychlá i přesná Davidová

Třetí nejrychlejší běžecký čas (16 s za Eckhoffovou) dnes zaznamenala Markéta Davidová. Navíc na střelnici zaváhala jen jednou, a tak finišovala na skvělém šestém místě.

Eva Kristejn Puskarčíková musela na tři trestná kola, měla 16. běžecký čas a celkově skončila 19. Lucie Charvátová dojela se čtyřmi chybami 27., Jessica Jislová se dvěma chybami 30. Třikrát nepřesné Veronice Vítkové patřilo 34. místo a Ludmila Horká byla po šesti chybách 49.

Ve 12:30 začal hromadný start mužů B, ve 14:15 se pojede hromadný start mužů A.

Online výsledky

Foto: Dorothea Wiererová (Autor: Petr Slavík)

5 thoughts on “Neomylná Wiererová vyhrála hromadný start ve Sjusjøenu, Davidová šestá

    1. Další medailožrout. 6. místo je špatné, počítá se jen vítězství, že. Víte vůbec, kolik jich bylo na startu? Běžte si to někdy zkusit.
      A co Vaše výsledky?? Třeba ty životní?? Dosáhl jste v něčem na světovou špičku?? A v čem?? Pochlubte se!

  1. Chybí Vám soudnost, pokora a úcta k někomu, kdo něco dokázal. Myslím si, že máte ke sportu hodně daleko a nevím co Vás motivuje se diskuse účastnit. Přeji aspoň průměrný výsledek v čemkoli,v co děláte.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *