Home > Závody > Poslední test před startem sezóny vyhrál Martin Fourcade, Václavík dojel 36.

Poslední test před startem sezóny vyhrál Martin Fourcade, Václavík dojel 36.

Martin Fourcade

Závěrečný test před startem sezóny vyšel nejlépe Martinu Fourcadovi. V norském Sjusjøenu zvítězil v hromadném startu, bratři Bøovi zůstali pod stupni vítězů. Adam Václavík dojel 36.

Fourcade si zvedl náladu, Norové chybovali

Martinu Fourcade předvedl v hromadném startu nejlepší střelbu ze všech favoritů. Minul po jednom terči na první a poslední položce. Se čtvrtým běžeckým časem mu to stačilo na pohodové vítězství.

I druhé místo putovalo do Francie. Antonin Guigonnat zaváhal na střelnici jen jednou a v cíli zaostal za svým krajanem o 16 sekund. Těsně za jeho zády dojeli třetí Nor Endre Strømsheim a čtvrtý Slovinec Jakov Fak.

Johannes Thingnes Bø byl sice nejrychlejší na trati, ale udělal čtyři chyby a v cílové rovince nestačil na pátého Johannese Daleho. Sedmý dojel Tarjei Bø.

České potíže

Do áčkového hromadného startu pro 40 nejlepších ze sobotního sprintu nenastoupil Jakub Štvrtecký, Michal Šlesingr zase závod vzdal po čtvrté střelbě, kdy měl na kontě čtyři chyby a pohyboval se vzadu. Do cíle tak dorazil pouze Adam Václavík, který byl se sedmi trestnými koly 36.

Další tři čeští reprezentanti nastoupili do závodu B. Ondřej Moravec se celou dobu pohyboval na jeho čele a nakonec dojel se dvěma chybami třetí za Belgičanem Claudem a Norem Gjermundshaugem. Milan Žemlička skončil 36. a Ondřej Hošek 40. ze 76 startujících.

Foto: Martin Fourcade (Autor: Petr Slavík)

One thought on “Poslední test před startem sezóny vyhrál Martin Fourcade, Václavík dojel 36.

  1. Říct, že se Moravec pohyboval celou dobu na čele závodu je hodně zavádějící. Působí to dojmem, že snad jel na první pozici. Závod jsem viděla a první nejel snad nikdy, spíše by se hodilo říct, že se držel čela závodu. Jinak masák B je k vidění na stránkách NRK TV (stejně jako další závody, ale ty jsou nalezitelné i na YT). Jinak rozhození biatlonistů do skupin A a B bylo hodně podivné, Florent Claude se před masákem dost zlobil, že ho nenechali jet v A, ačkoli tam podle umístění patřil, a nebyl jediný – ale nakonec si to vynahradil alespoň výhrou v B, mám z něj radost.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *