Home > Novinky > Nominace týmů na Zimní olympijské hry 2018

Nominace týmů na Zimní olympijské hry 2018

ZOH 2018

Biatlonových závodů na Zimních olympijských hrách v Pchjongčcangu se zúčastní 27 zemí včetně České republiky. Jak vypadají jejich nominace?

Belgie

Muži: Florent Claude, Michael Rösch

Bělorusko

Muži: Sergej Bočarnikov, Vladimir Čepelin, Roman Jaljotnau, Anton Smolskij, Maxim Varabej
Ženy: Dzinara Alimbekovová, Darja Domračevová, Iryna Kryuková, Nadzeja Pisarevová, Naděžda Skardinová

Bulharsko

Muži: Krasimir Anev, Dimitar Gerdžikov, Vladimir Iliev, Michajl Kletčerov, Anton Sinapov
Ženy: Emilia Jordanovová, Daniela Kadevová, Stefani Popovová, Desislava Stojanovová, Milena Todorovová

Česká republika

Muži: Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Jaroslav Soukup, Michal Šlesingr, Adam Václavík
Ženy: Markéta Davidová, Lea Johanidesová (náhradnice), Jessica Jislová, Eva Puskarčíková, Veronika Vítková, Veronika Zvařičová

Čína

Ženy: Jialin Tangová, Jan Žangová

Estonsko

Muži: Kalev Ermits, Kauri Kõiv, Roland Lessing, Johan Talihärm, Rene Zahkna
Ženy: Johanna Talihärmová

Finsko

Muži: Tuomas Grönman, Olli Hiidensalo, Tero Seppälä
Ženy: Mari Laukkanenová, Venla Lehtonenová, Kaisa Mäkäräinenová, Suvi Minkkinenová, Laura Toivanenová

Francie

Muži: Simon Desthieux, Quentin Fillon Mailet, Martin Fourcade, Simon Fourcade, Antonin Guigonnat, Emilien Jacquelin
Ženy: Célia Aymonierová, Anaïs Bescondová, Justine Braisazová, Marie Dorinová Habertová, Anaïs Chevalierová

Itálie

Muži: Thomas Bormolini, Lukas Hofer, Thierry Chenal, Giuseppe Montello, Dominik Windisch
Ženy: Nicole Gontierová, Karin Oberhoferová, Alexia Runggaldierová, Federica Sanfilippová, Lisa Vittozziová, Dorothea Wiererová

Japonsko

Muži: Mikito Tačizaki
Ženy:  Sari Furujaová, Asuka Hačisukaová, Rina Mitsuhašiová, Fujuko Tačizakiová, Jurie Tanakaová

Jižní Korea

Muži: Timofej Lapšin
Ženy: Jekatěrina Avvakumovová, Anna Frolinová, Ju-mi Jungová, Eun-jung Koová, Ji-hee Munová

Kanada

Muži: Macx Davies, Christian Gow, Scott Gow, Brendan Green, Nathan Smith
Ženy: Sarah Beaudryová, Rosanna Crawfordová, Emma Lunderová, Julia Ransomová, Megan Tandyová

Kazachstán

Muži: Maxim Braun, Timur Chamitgalin, Roman Jeremin, Vassilij Podkorytov, Vladislav Vitenko
Ženy: Jelizaveta Belčenková, Darja Kliminová, Olga Poltoraninová, Alina Rajkovová, Galina Višněvská

Litva

Muži: Tomas Kaukėnas, Vytautas Strolia
Ženy: Diana Rasimovičiūtėová, Natalija Kočerginová

Lotyšsko

Muži: Oskars Muižnieks, Andrejs Rastorgujevs
Ženy: Baiba Bendikaová

Německo

Muži: Benedikt Doll, Johannes Kühn, Erik Lesser, Arnd Peiffer, Roman Rees, Simon Schempp
Ženy: Laura Dahlmeierová, Maren Hammerschmidtová, Denise Herrmannová, Franziska Hildebrandová, Vanessa Hinzová, Franziska Preußová

Norsko

Muži: Lars Birkeland, Erlend Bjøntegård, Tarjei Bø, Johannes Thingnes Bø, Henrik L´Abée-Lund, Emil Hegle Svendsen
Ženy: Tiril Eckhoffová, Hilde Fenneová, Marte Olsbuová, Synnøve Solemdalová, Ingrid Tandrevoldová

Polsko

Muži: Grzegorz Guzik, Andrzej Nędza-Kubiniec
Ženy: Magdalena Gwizdońová, lKrystyna Guziková, Monika Hojniszová, Weronika Nowakowská, Kamila Żuková

Rakousko

Muži: Julian Eberhard, Tobias Eberhard, Simon Eder, Sven Grossegger, David Komatz, Dominik Landertinger
Ženy: Lisa Hauserová, Katharina Innerhoferová, Dunja Zdoucová

Rumunsko

Muži: George Buta, Remus Faur, Cornel Puchianu, Gheorghe Pop, Marius Ungureanu
Ženy: Éva Tófalviová

Rusko

Muži: Anton Babikov, Matvej Jelisejev
Ženy: Taťjána Akimovová, Uľjana Kajševová

Slovensko

Muži: Šimon Bartko, Matej Kazár, Tomáš Hasilla, Martin Otčenáš, Michal Šíma
Ženy: Ivona Fialková, Paulína Fialková, Anastasia Kuzminová, Alžbeta Majdišová, Terézia Poliaková

Slovinsko

Muži: Klemen Bauer, Jakov Fak, Miha Dovžan, Mitja Drinovec, Lenart Oblak
Ženy: Urška Pojeová, Anja Erženová

Spojené státy americké

Muži: Lowell Bailey, Tim Burke, Russell Currier, Sean Doherty, Leif Nordgren
Ženy: Emily Dreissigackerová, Susan Dunkleeová, Clare Eganová, Madeleine Phaneufová, Joanne Reidová

Švédsko

Muži: Peppe Femling, Fredrik Lindström, Jesper Nelin, Martin Ponsilouma, Sebastian Samuelsson
Ženy: Mona Brorssonová, Elisabeth Högbergová, Anna Magnussonová, Linn Perssonová, Hanna Öbergová

Švýcarsko

Muži: Mario Dolder, Jeremy Finello, Martin Jäger, Benjamin Weger, Serafin Wiestner
Ženy: Irene Cadurischová, Aita Gasparinová, Elisa Gasparinová, Selina Gasparinová, Lena Häckiová

Ukrajina

Muži: Dmytro Pidručnyj, Artěm Pryma, Vladimir Semakov, Serhij Semenov, Artěm Tyščenko
Ženy: Julija Džimová, Anastasija Merkušynová, Olena Pidhrušná, Valj Semerenková, Vita Semerenková, Irina Varvynecová

Velká Británie

Ženy: Amanda Lightfootová

2 thoughts on “Nominace týmů na Zimní olympijské hry 2018

  1. V případě Ruska a VB – je to oficiální nominace nebo na základě zpráv z médií? Respektive v případě VB – Scott Dixon nepojede? Děkuji

    1. U obou by to měla být oficiální nominace, kterou převzalo více médií. Dixon byl zřejmě prvním biatlonistou pod čarou, na kterého se nedostalo při udělování divokých karet.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *